Náš TIP
Tipy pro krásně čistou podlahu

Právě podlaha dostává u nás doma nejvíce zabrat. Snáší se na ní nečistoty ze všech stran, pak stačí, když se po ní projdeme nepřezutí, a můžeme začít uklízet. Jak docílit čisté podlahy rychle a efektivně?

Pravidelnost především

Základem čistého domova je především pravidelnost úklidu. Ten nemusí být nijak důkladný, ale měl by právě podlahu zbavit těch největších nečistot. Pak už se nám podlaha bude čistit mnohem snadněji, než když ji budeme zametat a vytírat jednou za měsíc. Pamatujeme také na to, že si zanešenými nečistotami můžeme podlahu nevědomě docela zničit. Také proto je pravidelný úklid na prvním místě.

Alespoň jednou nebo párkrát za týden je tak třeba udržovat ochrannou bariéru mezi podlahou a škodlivými vlivy. Stačí tak vzít smeták nebo vysavač a odstranit z podlahy prach a nečistoty ze spár. Jednou týdně se také vyplácí očistit podlahu „na mokro“. K tomu se doporučuje používat výhradně chemických přípravků určených k čištění podlah, které se přidávají do teplé vody. Ne každý takový přípravek se navíc hodí pro daný typ podlahy, takže i na to je třeba dávat pozor.

Pro každou podlahu jiná péče

Každá podlaha si vyžaduje jinou péči. Pokud si tedy nechceme doma způsobit nenávratné škody, bereme tento fakt v úvahu. Jinou péči tak vyžaduje podlaha laminátová, korková, dřevěná či linoleum. Právě dřevěné podlaze tak můžeme například ublížit přehnaným množstvím vody. Platí tedy, že dřevěnou podlahu výhradně zametáme a vysáváme, případně ji můžeme opatrně ošetřit speciálními přípravky na dřevěné podlahy.

Co nejmenšího množství vody při čištění je třeba použít u laminátové podlahy. Ideální je v tomto případě mop, protože dokáže vodu skvěle vyždímat. Podobně je tomu i u korkových podlah, kterým příliš mnoho vody rovněž nesvědčí. Při čištění korkové podlahy však nepoužívejte ani chlór, který naleptává povrchový lak.

Z hlediska údržby se pak jako nejlepší jeví podlaha z keramické dlažby a linoleum. Na keramickou dlažbu postačí tradiční čisticí prostředky – ale s výjimkou agresivních prášků, které mohou povrch poškrábat. Linoleum bez problémů zbavíte prachu na sucho a jednou za čas pak vytřete pomocí dobře ždímatelného mopu.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací