Náš TIP
Tipy pro kvalitní spánek

Možná že se právě stěhujete do nového, nebo jste se rozhodli zrenovovat si své současné bydlení. Víte, kam se starou či novou postelí, abyste si na ní dopřáli kvalitní spánek nebo chvilky romantiky?

Kam s postelí?

Výběr místa, na kterém by měla stát vaše postel, byste rozhodně neměli podceňovat. Úzce totiž souvisí s kvalitou vašeho spánku. Prvním a snad nejznámějším pravidlem je, že nohy postele by nikdy neměly směřovat přímo ke dveřím. Jako ideální umístění postele se doporučuje situovat ji do osy, která prochází středem vašeho bytu.

Až budete usínat, měla by pak vaše hlava směřovat k východu nebo západu, ostatní polohy nejsou příliš vhodné. Pokud na ně přece jen vsadíte, je dost možné, že se budete budit několikrát uprostřed noci a ráno vstanete rozlámaní. S vaší hlavou na východ či západ si naopak užijete kvalitního spánku, který vám dodá dostatek energie na nový den.

Ložnice bez rušivých podnětů

Spánek může také znehodnotit řada rušivých předmětů umístěných v ložnici. Platí, že ložnice by měla být výhradně místem odpočinku a celkového ztišení. Nepleťte si ji tedy s pracovnou nebo obývacím pokojem. V takovém klidovém prostředí by neměla být televize, počítač ani rádio. Problém může nastat i v případě, že máte v ložnici příliš mnoho zrcadel. Na druhou stranu je ale všechno individuální. Kolikrát navíc sami rozpoznáte, co vás v ložnici ruší. Těžce totiž působí třeba i starobylé obrazy v mohutných rámech. Ložnice by zkrátka měla dýchat. Ne nadarmo se tedy říká, že v jednoduchosti je krása. A v ložnici to platí dvojnásob.

Stop lapačům prachu!

Ložnice není ani vhodnou místností pro různé sbírky dekorací, které většinou slouží především jako lapače prachu. Pokud tedy máte v oblibě různé dekorační předměty, vystavte si je raději v jiných pokojích. Ložnici pak nechte dýchat svěžím duchem minimalismu. Pro dokreslení romantické atmosféry vám tak postačí pár aromatických svíček, případně pokojová květina, přičemž do ložnice se nejlépe hodí nějaká nekvetoucí.

 

A jak vypadá vaše ložnice? Napište nám o ní na náš Facebook.

27. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací