Náš TIP
Tipy pro venkovní stolování

Zahrada u rodinného domu, chaty či chalupy skýtá skvělý prostor pro venkovní stolování. A proč jíst doma, když je venku tak hezky? Vezměte si příklad z jižanských národů a užívejte si mnohem delší sezónu stolování pod širým nebem!

Aby vám skvěle chutnalo

Pro dokonalý požitek z venkovního stolování je třeba mít v zahradě hezky zařízený koutek jen pro sebe. Můžete vsadit na klasické plastové židle kolem stolu usazeného vprostřed vydlážděné terasy. Můžete ale i popustit uzdu své fantazii a koutek pro venkovní stolování si opravdu vymazlit. Jak na to? V prvé řadě by terasa určená pro venkovní stolování měla být dostatečně prostorná, aby se u ní najedla celá rodina bez pocitu stísnění. Přímo nezbytné je také mít alespoň část terasy pod střechou. Jakmile přijde prudký liják, můžete zůstat v klidu. Zastřešení navíc přijde vhod i jako ochrana před příliš silným sluncem.

Zahradní stoly a židle

Ačkoliv je plastový nábytek levný, vcelku odolný a skladný, mnoho parády s ním neuděláte. Za ergonomický zahradní nábytek ze dřeva či z kovu si sice připlatíte, ale ve výsledku budete rádi. Je praktický, estetický a mnohem pohodlnější. Zahradní nábytek ze dřeva navíc mnohem lépe ladí s okolní přírodou. Doplnit jej pak můžete o pohodlné čalounění či podsedáky dle svého vkusu. Mezi židle nebo křesílka pak postavte ideálně dřevěný stůl. Opět tedy zapomeňte na nevzhledné stoly z plastu nebo umakartu. Krásu dřeva pak nemusíte ani zastírat ubrusem, dřevěný stůl udělá parádu sám o sobě.

A na čem servírovat? Ideálně na veselém keramickém nádobí. Ryze praktické papírové kousky si nechte k táborovému ohni a křišťál na slavnostní večeře do domu. Nedocenitelným pomocníkem se vám pak jistě stane servírovací vozík.

Romantické osvětlení

Pergolu můžete ozářit jak pomocí světelného zdroje, který standardně zavěsíte na stěnu, tak pomocí svíček. Právě mihotavé světlo svíček pomůže na terase vytvořit tu správnou romantickou atmosféru a navíc odežene i nepříjemný hmyz.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací