Náš TIP
To správné povlečení na léto

Horkých dní je čím dál víc a noci vůbec nezůstávají pozadu. Pokud je vám v noci přílišné horko a nemůžete usnout, možná za to může špatně zvolené povlečení. Jaké povlečení se tedy nejlépe hodí právě na léto?

Povlečení pro kvalitní spánek

Je známým faktem, že i povlečení má velký vliv na kvalitu našeho spánku. Není se tedy čemu divit, že se vám v příliš horkých večerech špatně usíná. Ideální teplota pro kvalitní spánek je totiž 18 až 20°C. Té však lze v létě dosáhnout pouze klimatizací, pokud ji nemáte, můžete si ale kvalitní spánek zajistit i výběrem toho správného povlečení.

Bavlněné a saténové povlečení

V létě je nejlepší dát přednost bavlněnému nebo saténovému povlečení. Především bavlna tak stále patří k tomu nejoblíbenějšímu materiálu lůžkovin. Žádný jiný materiál se totiž bavlně nevyrovná, a to zejména díky jejím termoregulačním vlastnostem, kvůli kterým se dá bavlněné povlečení používat prakticky nepřetržitě. Ani v letních měsících se tak neobávejte povlékat postel do klasického bavlněného povlečení. Je totiž výborně vzdušné a navíc dokáže absorbovat pot.

Pro horké letní noci se hodí také saténové povlečení, které, ač se to nezdá, je rovněž vyrobeno z bavlny. Látka je ale v tomto případě kvůli zesílení lesku macerizována a výsledkem je tak materiál s dlouhou životností, který navíc není třeba ani žehlit. Satén však požaduje velmi pečlivou údržbu. Ideální je prát jej naruby a při nižších teplotách. Při praní se také doporučuje používat výhradně šetrné prací prostředky. Za tu poněkud náročnější údržbu to však určitě stojí, protože saténové povlečení dokáže v noci příjemně tělo ochladit.

Kvalitní prostěradlo

Ke správně zvolenému povlečení pro letní noci patří i kvalitní prostěradlo. Čím dál tím větší oblibu si tak získávají prostěradla z bambusových vláken. Ta jsou přímo ideální pro alergiky a jejich další skvělou vlastností je, že dokážou pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než klasická prostěradla z bavlny.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 06. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací