Náš TIP
Tradiční prodejní výstava alpinek v Plzni – na jaře i na podzim

Pokud patříte k vášnivým nebo docela začínajícím zahrádkářům, měli jste možnost navštívit v době od 4. do 12. května tradiční plzeňskou prodejní výstavu alpinek. Jaká byla a jaké skalničky vám doporučila k pěstování?

Květiny od zkušených alpinistů

Prodejní výstava alpinek se v Plzni koná vždy dvakrát do roka. Již tradičně se rozprostírá v zahradě plzeňského Mikulášského gymnázia, kde si obvykle v čase od 9 do 19 hodin můžete zakoupit různé zajímavé rostlinky do vaší zahrádky, případně si vyslechnout rady od zkušených alpinistů. Ti vám totiž vždy rádi a na vyžádání podají fundovaný komentář při procházce pestrobarevnou výstavou plnou nejrůznějších květin, přičemž tato výstava bývá rovněž spjata se zajímavou tipovací soutěží o ceny.

V příjemně řešené architektuře zahrady se můžete dle libosti procházet a obdivovat záplavu květů vzrostlých rododendronů, rozkošných azalek a třeba i docela maličkých kobercových tařiček.

Výstavu alpinek pořádá už tradičně Alpinum klub Plzeň, který vám zároveň nabízí možnost členství spolu s účastí na sedmi odborných přednáškách ročně včetně dalších pozoruhodných aktivit. Netřeba snad ani dodávat, že stávající členové-alpinisté vás mezi sebou moc rádi uvítají.

Kvalitní trvalky za příznivé ceny

Plzeňská výstava si u začínajících i pokročilých zahrádkářů získává čím dál tím větší oblibu. Zde nabízené rostliny se k vám totiž dostávají přímo z rukou opravdových odborníků, kteří vám navíc poradí, jak na další správnou péči. Můžete si tak zde zakoupit vskutku vitální rostliny. A vzhledem k tomu, že se jedná o trvalky, mnohdy vás potěší i jejich příznivá cena. A nenechte se ani zmást poněkud obecnějším termínem „alpinky“ – do zahrádky si z prodejní výstavy můžete přinést klidně i jahody, již zmíněné azalky nebo šeřík. Výběr rostlin a keřů je zde zkrátka opravdu široký.

Nejkrásnější alpinky do vaší zahrady

A jaké alpinky patří k těm zahrádkáři nejoblíbenějším? Jsou to zejména tařičky, trávničky, hvězdnice, písečnice, huseníky, sivutky, řebříčky, campanuly (zvonky), rožce, dryádky, kakosty, hořce, kuklíky, třezalky, iberky, protěže, plamenky, lomikameny, netřesky či mochny.

Podzimní prodejní výstava alpinek v Plzni

Pokud jste se navíc z nějakého důvodu nemohli zúčastnit květnové prodejní výstavy Jaro v alpinu, nezoufejte, protože již po prázdninách se v zahradě Mikulášského gymnázia představí výstava další s názvem Podzim v alpinu. Ta bude probíhat od 13. 9. do 16. 9., a to vždy v době od 9 do 18 hodin. Docela poslední den této akce už bude otevřen pouze prodej rostlin (od 9 do 12 hodin), přičemž vstup do areálu už bude v tento den docela zdarma.

 

Chystáte se na Podzim v alpinu? Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku!

28. 05. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací