Náš TIP
Trend kuchyně propojené s obývacím pokojem

Ty tam jsou časy striktně oddělených interiérů. Současným trendem jsou otevřené prostory a ty fandí zejména kuchyni umně propojené s obývacím pokojem. Jak stylově i funkčně obě místnosti propojit a pro koho se vlastně taková moderně pojatá kuchyně hodí?

Kuchyně v obývacím pokoji

Trend kuchyně propojené s obývacím pokojem zaujímá své místo především ve velkoryse pojatých novostavbách. V těch už se vlastně pomalu stává pravidlem. Může za to zejména oblíbený efekt zvětšení prostoru a také propojení designu napříč jednotlivými místnostmi. Kuchyně v obývacím pokoji je tak díky otevřenému a mnohem většímu prostoru ideálním řešením zejména pro takovou rodinu, která ráda tráví hodně času pospolu, případně k ní ještě často chodí návštěvy. Kuchyni propojenou s obývacím pokojem však jistě ocení i ženy, které při vaření rády zůstávají v kontaktu s ostatními členy rodiny a nechtějí být v kuchyni zavření po celou dobu přípravy jídla.

Využití designu, hra světel

Kuchyně otevřená do prostoru obývacího pokoje nahrává také důmyslnému využití designu, ale rovněž hře světel. Do té se můžete zapojit například snížením stropu v kuchyňské části použitím sádrokartonového podhledu, do něhož se světla zabudují, nasvětlením obývací části LED páskami či využitím směrových svítidel. Zvětšený prostor tak můžete pomocí chytře rozmístěných světel zcela nenásilně rozčlenit na menší sektory. Částečný předěl mezi kuchyní a obývacím pokojem však pomůže vytvořit také nábytek nebo závěsy či japonské stěny.

Půvab kuchyně otevřené do prostoru obývacího pokoje spočívá také v možnosti propojení jednotného designu. Proto aby na sebe obě místnosti navazovaly, můžete ve stejné barvě volit například dvířka kuchyňských dvířek a potahů u sedacího nábytku. Pokud se rozhodnete pro kuchyň propojenou s obývacím pokojem, vybavujte obojí v čistém minimalistickém duchu. Klasická kuchyně by totiž jinak jen stěží navazovala na estetiku obývacího pokoje. Nezahlcujte ji tedy příliš různými dekoracemi a většinu kuchyňských potřeb skryjte za dvířky. Vsaďte zkrátka na to, že méně je někdy více.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

03. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací