Náš TIP
Trendy výrazných kuchyní

Ty tam jsou časy čistě bílých kuchyní. Nejen díky tolik oblíbenému propojení kuchyní a jídelen s obývacím pokojem se i do kuchyně dostávají výrazné barvy. Aktuálním trendům tak vévodí zejména tmavé barvy, lesk i zlaté akcenty.

Kuchyně v tmavých odstínech

Tmavé barvy umí kuchyni dodat tu správnou energii, hravost a styl. Ideální jsou pro ně velké otevřené prostory s dostatkem kontrastních barev. Jak je totiž známo, tmavé odstíny prostor opticky zmenšují. Tomuto efektu se však dá do určité míry zabránit vhodně zvoleným umělým osvětlením nebo velkým počtem oken. Právě přirozené světlo oceňuje současný design nejvíce. Na místo řady horních kuchyňských skříněk tak v moderních kuchyních najdete spíše okna. Pokud není možné dát na takové místo okna, najdou zde uplatnění otevřené dřevěné či kovové kuchyňské poličky. Postarají se o vzdušnost i optické prosvětlení. Díky těmto predispozicím se tak v kuchyni bude skvěle vyjímat třeba černá kuchyňská linka, která působí velmi elegantně. Z dalších barev ale letos vede také modrá, tyrkysová, zelená, šedá nebo růžová.

Matné a lesklé povrchy

Také v kuchyni si lze pohrát s výběrem matných nebo lesklých povrchů. Na lesklý povrch se sází především ve světlejších kuchyních. Kuchyně provedené v tmavších odstínech mnohem více ocení matný povrch. Ten se hodí zejména k přírodním materiálům, mezi které patří hlavně dřevo, mramor, kámen či leštěný beton.

Zlaté akcenty

Kuchyně laděné do tmavých barev lze příjemně rozsvítit pomocí vhodně umístěných zlatých akcentů. Ty se objevují především na kohoutcích a dřezech. Takový mosazný nebo měděný dřez totiž dodá kuchyni nebývalý šmrnc. Zlaté akcenty se však mohou objevit i na úchytkách a dalších doplňcích. Celkový dojem z kuchyně prohřejí a ještě mu dodají notnou dávku luxusu.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

06. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací