Náš TIP
Triky do malé kuchyně

Každý doma nemá k dispozici velkou kuchyni. Pokud i vy patříte k majitelům malé kuchyně propojené s obývacím pokojem, máme pro vás triky, jak si poradit s nedostatkem prostoru. Taková malá kuchyně musí totiž na obývací pokoj stylově navazovat, musí být hezká i praktická. Jak na to?

V malém prostoru

Kuchyni na malém prostoru nejvíce sluší jednoduché tvary, čisté linie a důraz na funkčnost. Majitelé malých kuchyní tak dávají přednost vysokým horním skříňkám bez úchytů, hladkým dvířkám, vodorovným liniím, světlým barvám a chytře řešeným úložným prostorům. V případě malé kuchyně je také vhodné pohrát si s optickou iluzí. K optickému zvětšení kuchyně tak dopomůže vybavení bez zbytečné zdobnosti a složitých tvarů. U čelních dvířek je nejlepší vsadit na světlé odstíny, střídat by se přitom měly maximálně dvě barvy, aby celek zůstal kompaktní. Do malé kuchyně se skvěle hodí kombinace světlých barev a dřeva.

Stolování v malé kuchyni

Jídelní stůl by měl být v centru zóny obývacího pokoje propojeného s kuchyní. Pro setkávání s rodinou a přáteli je tak ideální masivní stůl ze dřeva, který bude působit útulně a bude u něj možné v případě potřeby i pracovat. Pokud je k dispozici opravdu malý prostor,  lze stolování vyřešit i jinak. Velký stůl může klidně nahradit malý sklopný stolek u stěny nebo snídaňový pultík navazující na linku.

Další triky do malé kuchyně

Malé kuchyni je třeba přizpůsobit také spotřebiče. Ty by měly být vestavěné a určené přímo do malých kuchyní. To však neznamená, že musíte ubrat na invenci. Při zařizování kuchyně obecně dbejte na chytrá řešení. Pořiďte si multifunkční troubu kombinovanou s mikrovlnkou. Odsavač par přitom můžete mít zabudovaný ve skříňce, čímž vzniká další úložný prostor. V malé kuchyni by rovněž mělo být všechno dobře přístupné, a tak zrušte klasické otvírání a používejte plnovýsuvy, u horních skříněk zase výklopný systém. Horní skříňky přitom mohou sahat až ke stropu.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Sitehomedesign)

21. 02. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací