Náš TIP
Útulný a reprezentativní obývací pokoj

Ne vždy se v interiérech snoubí útulnost s reprezentativností. S našimi pravidly však budete mít i vy překrásný obývací pokoj, ve kterém se budete cítit příjemně – i s nečekanou návštěvou po boku.

Hra s barvami

Málokdo se cítí dobře v barevně fádním obývacím pokoji. Jak pro vás, tak pro vaše návštěvy bude určitě veselejší, když jej necháte rozzářit nějakou veselou kombinací barev. Barvy se přitom nemusejí objevit jen na vybavení a doplňcích, hotové divy udělá s vaším obývacím pokojem pestrá výmalba nebo moderní vliesové tapety. Také hra s barvami má však jistá pravidla. Do obývacího pokoje menších rozměrů tak volte spíše světlejší barevnost, protože opticky zvětšuje. Pokud milujete zářivé barvy, vhodně je kombinujte s neutrálními odstíny. Jestliže už doma máte tmavou podlahu nebo vybavení, kterého se nechcete vzdát, stačí, když obývací pokoj rozzáříte bytovými doplňky v jasných barvách.

Dostatek světla

Pro opravdovou pohodu je v obývacím pokoji důležitý i dostatek světla. Můžete jej podpořit jak velkoformátovými okny, plochy zrcadel či luxfery, ale právě i použitím světlých barev. Pro co nejvíce světla v pokoji dejte před záclonami a závěsy přednost žaluziím nebo posuvným japonským stěnám. Pokud se přece jen se záclonami nechcete rozloučit, volte ty kratší a v jasných odstínech. Určitě zapomeňte na těžké zatemňující závěsy. Vedle přísunu denního světla je důležité také umělé osvětlení. Určitě vám tak v obývacím pokoji nebude stačit jen jeden velký lustr. S ním totiž zajímavou atmosféru nevytvoříte, o světelném komfortu nemluvě. Vedle centrálního svítidla by tak v obývacím pokoji neměla chybět ani lampa na čtení a bodová světla. Jen tak se v obývacím pokoji vyhnete tmavým koutům.

Soukromý prostor

V každém obývacím pokoji by měl být také koutek určený jenom vám, ve kterém si můžete číst nebo zkoumat přírodu za oknem. I jedna z nejfrekventovanějších místností v bytě či domě má totiž nárok na trochu toho klidu a soukromí.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

22. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací