Náš TIP
Voňavé bylinkové polštářky

Bylinkové polštářky zpříjemní váš spánek a ještě u vás doma navodí kouzelnou atmosféru plnou vůní ze zahrady i lesa. Na výrobě bylinkového polštářku přitom není nic náročného. Vyrobit si ho tak můžete sami doma a darovat ho třeba jako originální dárek pod stromeček.

Originální bylinkové polštářky

Takový bylinkový polštářek dokáže zahnat stres a vůbec napomoci k lepší relaxaci. V obchodech však přijde na příliš mnoho peněz, takže máte o důvod víc, proč si jej vyrobit vlastnoručně. Ideální přitom je použít do polštářku bylinky, které jste si nasbírali a nasušili vy sami.

Bylinky do polštářků

Do bylinkových polštářků se hodí celá řada bylinek. Každá z nich má přitom jiné blahodárné účinky na vaše fyzické i psychické zdraví. Nejoblíbenější bylinkou je levandule. Ta zklidňuje, odhání špatnou náladu a příjemně navodí na spánek. Také majoránka celkově zklidňuje a k tomu ještě pozitivně působí proti nachlazení. Zklidňuje také heřmánek, který i pomáhá při bolestech. Dráždivý kašel a nachlazení pomáhá zahnat bylinná vůně hluchavky. Při kašli a rýmě pomáhá také máta, které navíc zahání splín a zklidňuje zažívání. Blahodárné účinky na lidský organismus má také mateřídouška, sedmikráska, šalvěj a fenykl.

Návod na výrobu bylinkového polštářku

K výrobě bylinkového polštářku budete potřebovat 70 cm bavlny, ze které se zhotoví polštář o velikosti 30 x 30 cm, přičemž si na každé straně nechte část na sešití. Buď bylinky vložíte přímo do polštářku nebo do tzv. voálu o délce 20-30 cm.

Nejprve tedy sešijte čtyři strany polštářku s tím, že na čtvrté straně ponecháte otvor na 5 prstů. Do polštáře pak vložte řádně usušené bylinky (čerstvé by mohly začít plesnivět) volně nebo ve voálu – otvor pak zašijte. Pamatujte také na to, že je lepší vložit do polštářku jen hrst bylinek, protože při větším množství už by výsledná vůně mohla být až nesnesitelně aromatická. Někdy se také doporučuje vyplnit polštářek nejprve PES rounem.

 

(Foto: Pinterest.com)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

20. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 2. 2019 Poslové jara v květináčích Poslové jara v květináčích
  Už v měsíci únoru se mnohá květinářství plní prvními posly jara. Domů si tak v květináčích můžete přinést především petrklíče, hyacinty, narcisy či tulipány. Jak o tyto rostliny...
 • 20. 2. 2019 Interiérové i životní styly ze severu Interiérové i životní styly ze severu
  Severský interiérový i životní styl hygge už u nás vcelku zdomácněl. Novinkou jsou však další severské styly, které se také pomalu dostávají ke slovu. Pomáhají nám se zklidnit a vychutnat si...
 • 18. 2. 2019 Chytré využití místa pod schody Chytré využití místa pod schody
  Pokud máte doma dosud nevyužité místo pod schody, máme pro vás hned několik typů, jak s ním naložit s důvtipem i praktičností. Jaký z našich nápadů si vyberete vy?
 • 16. 2. 2019 Únorové práce na zahradě I Únorové práce na zahradě I
  Sníh taje a ve vzduchu už je pomalu cítit jaro. Je tedy načase vyjít si do zahrady a začít s důkladnou péčí o ni, aby se nám v nadcházející sezóně bohatě odvděčila. Co všechno je třeba...
 • 13. 2. 2019 Fenomén bydlení v tiny house Fenomén bydlení v tiny house
  Tiny house si čím dál tím více získává srdce mnohých dobrodruhů, kteří chtějí bydlet originálně, skromně a ekologicky. Kouzlo těchto staveb tkví nejen v jejich tak trochu kočovném...
 • 11. 2. 2019 Půvabné dekorace na sv. Valentýna Půvabné dekorace na sv. Valentýna
  Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, a tak je načase zamyslet se nad tím, jaké kouzlo mu dodáme právě letos. Jednoduché, ale přesto krásné dekorace si přitom můžete vyrobit i sami doma.


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací