Náš TIP
Voňavé bylinkové polštářky

Bylinkové polštářky zpříjemní váš spánek a ještě u vás doma navodí kouzelnou atmosféru plnou vůní ze zahrady i lesa. Na výrobě bylinkového polštářku přitom není nic náročného. Vyrobit si ho tak můžete sami doma a darovat ho třeba jako originální dárek pod stromeček.

Originální bylinkové polštářky

Takový bylinkový polštářek dokáže zahnat stres a vůbec napomoci k lepší relaxaci. V obchodech však přijde na příliš mnoho peněz, takže máte o důvod víc, proč si jej vyrobit vlastnoručně. Ideální přitom je použít do polštářku bylinky, které jste si nasbírali a nasušili vy sami.

Bylinky do polštářků

Do bylinkových polštářků se hodí celá řada bylinek. Každá z nich má přitom jiné blahodárné účinky na vaše fyzické i psychické zdraví. Nejoblíbenější bylinkou je levandule. Ta zklidňuje, odhání špatnou náladu a příjemně navodí na spánek. Také majoránka celkově zklidňuje a k tomu ještě pozitivně působí proti nachlazení. Zklidňuje také heřmánek, který i pomáhá při bolestech. Dráždivý kašel a nachlazení pomáhá zahnat bylinná vůně hluchavky. Při kašli a rýmě pomáhá také máta, které navíc zahání splín a zklidňuje zažívání. Blahodárné účinky na lidský organismus má také mateřídouška, sedmikráska, šalvěj a fenykl.

Návod na výrobu bylinkového polštářku

K výrobě bylinkového polštářku budete potřebovat 70 cm bavlny, ze které se zhotoví polštář o velikosti 30 x 30 cm, přičemž si na každé straně nechte část na sešití. Buď bylinky vložíte přímo do polštářku nebo do tzv. voálu o délce 20-30 cm.

Nejprve tedy sešijte čtyři strany polštářku s tím, že na čtvrté straně ponecháte otvor na 5 prstů. Do polštáře pak vložte řádně usušené bylinky (čerstvé by mohly začít plesnivět) volně nebo ve voálu – otvor pak zašijte. Pamatujte také na to, že je lepší vložit do polštářku jen hrst bylinek, protože při větším množství už by výsledná vůně mohla být až nesnesitelně aromatická. Někdy se také doporučuje vyplnit polštářek nejprve PES rounem.

 

(Foto: Pinterest.com)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

20. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 14. 12. 2018 Sníh jako zahradníkův pomocník Sníh jako zahradníkův pomocník
  Sice nevíme, jestli nás o letošní zimě přijde navštívit, s jistotou však můžeme tvrdit, že prospěje nejen vánoční atmosféře, ale i naší zahradě. O čem je řeč? Přece o sněhu!
 • 22. 11. 2018 Připravte se na Vánoce Připravte se na Vánoce
  Právě nyní začíná ten správný čas na první předvánoční přípravy. Adventní neděle letos připadá na 2. prosince a jak to tak bývá, Vánoce už pak na sebe nenechají dlouho čekat. Jak se tedy na ně...
 • 22. 11. 2018 Léčivý a krásně kvetoucí angínovník Léčivý a krásně kvetoucí angínovník
  Právě teď, kdy na nás kvůli nepříznivému počasí začnou útočit chřipky, je třeba mít na dosah co nejvíce přírodních léčivých zdrojů. Už jste vyzkoušeli léčivé účinky angínovníku?
 • 21. 11. 2018 Vyrobte si zasněžený svícen Vyrobte si zasněžený svícen
  Zasněžené svícny vám doma vykouzlí opravdu rozkošnou atmosféru. Pokud vás navíc trápí předvánoční nebo vánoční období, které sníh s lhostejností míjí, můžete si ho trošku přinést alespoň...
 • 20. 11. 2018 Péče o koupelnové předložky Péče o koupelnové předložky
  Díky koupelnovým předložkám si po koupeli můžeme stoupnout na něco hřejivě teplého. Předložky zútulní interiér koupelny, ve vlhku však také dostávají pořádně zabrat.
 • 20. 11. 2018 Pečení vánočního cukroví Pečení vánočního cukroví
  Dnes se vydáme na procházku do minulosti a zjistíme, proč a jaké vánoční cukroví se vlastně peklo. A protože se pomalu blíží advent, poradíme vám, na jakou dobu si naplánovat pečení jednotlivých...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací