Náš TIP
Výběr kvalitního nerezového dřezu

Dřez není tradičním praktickým prostorem na mytí nádobí, na jehož vzhledu vlastně ani tolik nezáleží. V dnešní době se už i dřez stává moderním designovým doplňkem. Rozhodli jste se pro nerezový dřez? Který je ale ten správný pro vaši domácnost?

Dřez z nerezové oceli

Ačkoliv máte dnes na výběr z celé řady materiálů dřezů, vede ten z nerezové oceli. I její kvalita se však u dřezů může lišit. Proto je třeba se se dřezem dobře seznámit ještě před jeho zakoupením. Opravdu kvalitní nerezový dřez by tak měl být vyroben z potravinářské oceli o složení 18% chromu a 10% niklu. Zatímco díky chromu je dřez dostatečně tvrdý a lesklý, díky niklu je zas odolný vůči nárazu.

Dřez právě z takto kvalitní nerezové oceli je navíc odolný proti vysokým teplotám, drobnému povrchovému poškození, ale také vůči korozi. Odolnost vůči vysokým teplotám oceníte ve chvílích, kdy budete chtít na dřez položit horké hrnce z plotny. Tento typ oceli je navíc odolný i proti popraskání, takže se nemusíte bát, že byste dřez poškodili.

Dostatečná tloušťka nerezové oceli

Při výběru vhodného dřezu je třeba dbát také na dostatečnou tloušťku nerezové oceli. Právě ta má velký vliv na životnost dřezu a uchování jeho pěkného vzhledu. Vyhněte se tak dřezům s příliš tenkou vrstvou plechu, u kterých by se mohlo stát, že se v nich brzy začnou objevovat promáčkliny od nádobí.

Péče o nerezový dřez

Dřezy z nerezové oceli jsou oblíbené také pro jednoduchý způsob údržby. Nerezový dřez tak můžete čistit klasickými čisticími prostředky, případně si rovnou zakupte čisticí prostředky určené přímo na čištění nerezové oceli. Výhodou těchto dřezů navíc je, že se na nich díky neporéznímu povrchu neusazují bakterie, takže se velmi dobře čistí. Právě proto jsou dřezy z nerezové oceli tou správnou volbou i v případě vysokých hygienických nároků.

Vzhledem k tomu, že k malým oděrkám časem přece jen dojde, doporučuje se pořídit si spíše nerezový dřez v klasickém matném provedení. Ten je ještě méně náročný na údržbu a navíc chytře skryje jakékoliv škrábance.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací