Náš TIP
Výběr správné antény pro Wi-fi připojení

Bezdrátové sítě fungují na principu pokrytí prostoru signálem. Pokud jste se rozhodli pro tento způsob připojení, je třeba se zaměřit na správný výběr antény. Při tom je důležité dbát především na velikost, tvar, ale také na schopnost antény zachytit i slabší signál. Každá anténa rovněž šíří signál jinak. Jakou anténu tedy vybrat, abychom si mohli bez problémů užívat pohodlného Wi-fi připojení?

Směrovost antény

V prvním případě je třeba dbát na směrovost antény. Podle toho, jak antény vysílají signál, se dají rozdělit na antény všesměrové, sektorové a směrové. Všesměrové antény pokryjí plný úhel 360° a vysílají signál do všech stran. Sektorové antény si vystačí tam, kde je třeba pokrýt menší úhel, a tak se hodí třeba do rohů místností. Naproti tomu směrové antény vysílají jen do jednoho bodu, tudíž mohou sloužit k propojení dvou bodů na větší vzdálenost.

Velikost vyzařovacích úhlů a zisk

Další důležitou vlastností antén je zisk, který je největší ve směru, kam anténa vyzařuje. O co je vyšší, o to vzdálenější signál dokáže anténa zachytit. Kvalitu antény určuje také velikost vertikálních a horizontálních vyzařovacích úhlů, které je anténa schopna pokrýt. Podle úrovně polarizace se pak ještě antény dělí na kruhové, lineární horizontální a lineární vertikální. Kruhové antény se používají v místech s velkým zarušením, kde už není možno použít lineární anténu. Anténa lineární horizontální se hodí pro propojení bodu s bodem, ta lineární vertikální pro propojení s přístupovým bodem.

Vlastní anténa

Celkově je dost těžké vybudovat v dnes už dosti zarušeném prostředí další bezdrátová spojení, vždy je tedy nejlepší obrátit se přímo na odborníky, což platí při výběru i instalaci vhodné antény. Pokud jste naopak velmi technicky a manuálně zruční a nechce se vám utrácet za nákup antény, můžete si ji vyrobit i sami. Není to příliš složité, ačkoliv v takovém případě je třeba dbát na přesnost.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

04. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací