Náš TIP
Výhody a nevýhody podlahových krytin III

V předchozích článcích jsme se věnovali charakteristice podlah z masivního dřeva, vícevrstvých dřevěných podlah, korkových podlah a také linoleu. Dnes se zaměříme na pozitivní a negativní stránky laminátových a vinylových podlah.

Laminátové podlahy

Laminátová podlaha se hodí do každého interiéru, je však třeba ji vybírat velmi pečlivě. Jednotlivé typy laminátových podlah jsou totiž dimenzované pro různé zatížení. Také jejich vlastnosti dané použitými materiály i technologií výroby se do velké míry liší. Mezi nejrozšířenější typ laminátových podlah tak patří melaminové podlahy, které jsou vhodné pro běžné zatížení.

Výhody a nevýhody laminátových podlah

Hlavní výhodou laminátových podlah je jejich rychlá pokládka plovoucím způsobem. Při poškození podlahy je navíc možné ji celou rozebrat a opravit. Povrch laminátové podlahy je už ve výrobě opatřen ochrannou vrstvou, takže už v budoucnu nepotřebuje žádná leštidla a vosky. Co se týče údržby, podlaha si vystačí s vysáváním nebo vytřením. Mezi její další výhodu pak patří vysoká odolnost proti skvrnám. Nevýhodou laminátových podlah je jejich chladnější a tvrdší povrch, nutnost vyměnění příliš poškozené lamely a také nesnášenlivost přílišné vlhkosti. Jako problém se jeví i hlučnost, která se však dá zmírnit protihlukovými podložkami pokládanými pod lamely.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou oblíbené především proto, že jsou k dostání v bohaté škále vzorů. Tento typ podlah má navíc skvělé tepelně izolační akustické vlastnosti. Hodí se také k použití na podlahové vytápění. Vinylové podlahy nejsou náročné na údržbu a dobře odolávají mechanickému poškození. Nevadí jim ani přílišná vlhkost. Jejich montáž na připravený podklad je bezproblémová a rychlá, při nutných opravách je možné vyměnit jen poškozený díl. Nevýhody se v tomto případě týkají zejména vinylových podlah z lepených dílců, u kterých je zapotřebí odborné pokládky se správným lepidlem. Třívrstvé vinylové konstrukce jsou zase choulostivé na vlhkost. Někomu může také vadit, že se nejedná o podlahu z přírodních materiálů.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

05. 03. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací