Náš TIP
Z čeho postavit krásný, odolný a bezpečný plot?

Rozhodli jste se postavit nový plot, ale nevíte, jaký materiál bude tím nejvhodnějším? V dnešním článku vám moc rádi pomůžeme s výběrem.

Levné ploty z pletiva

Jako nejdostupnější a nejlevnější materiál se nabízí pletivo. Takové ploty jsou sice velmi ekonomické a rychle a snadno oddělí jeden stavební pozemek od druhého, pozbývají ale na bezpečnostní funkci. Někomu se po estetické stránce mohou líbit, někomu ne. Na druhou stranu zase neškodí nechat takový levnější plot z části zarůst nějakou tou plazivou trvalkou, abyste docílili alespoň vytvoření jistého soukromí.

Bezpečné betonové ploty

Účinnou ochranu naopak poskytují betonové ploty, které jsou navíc velmi odolné vůči poškození a vlivům počasí. Betonové ploty mají také dlouhou životnost, která se pohybuje až do výše 50 let. U těchto druhů plotu bývá někdy těžké si vybrat mezi estetickou a ryze praktickou funkcí. Betonové ploty sice fungují skvěle po bezpečnostní stránce, ta estetická už ale nemusí každému přijít právě vhod. Záleží ale také na vzhledu vašeho domu a pozemku.

Přirozeně hezké zděné ploty

Hezky a nenásilně působí klasické zděné ploty, které však patří k těm dražším variantám oplocení. Působí vcelku v souladu s přírodou, přesto mají i důležitou bezpečnostní funkci a snadnou údržbu. Zděné ploty navíc můžete skvěle kombinovat s dalšími materiály, kterými je kov nebo plast.

Přírodně lichotivé dřevěné ploty

Především majitelé chat a rustikálně laděných rodinných domů dávají přednost dřevěným plotům. Dřevěné ploty příjemně dotvářejí okolní krajinu a působí hřejivým a nenásilným dojmem. Ke stavbě plotu si můžete vybrat třeba oblíbené smrkové, borovicové či modřínové dřevo, ale oblíbené jsou také exotické dřeviny s dlouhou životností a zajímavým žilkováním. Ploty z klasického dřeva jsou však dosti drahé, ty z exotického ještě dražší. Všechno má zkrátka své výhody i nevýhody, ale dřevěné ploty budou i tak stále oblíbenou variantou oplocení.

Elegantní kovové ploty

Kolem mnohých domů najdete také více či méně elegantní kovové ploty, které se vyznačují především svou dlouhou životností. Navíc se hodí k domům moderním i těm starším. Originálního nádechu kovového plotu se může dosáhnout i zvláštním klenutím či různým odstínům lakování. Kovové ploty zkrátka vždycky působí tak trochu luxusně, ač zas naopak nedodávají tolik soukromí – což ale naopak mohou ocenit pyšní majitelé dokonalých předzahrádek.

 

A co vy? Plánujete stavbu plotu? Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku.

21. 07. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací