Náš TIP
Zabezpečte svou chatu před zimou

S úderem prvních chladných dnů zazimováváme své chaty a vracíme se do tepla domova, kde se navíc, co si budeme povídat, cítíme i tak nějak bezpečněji. Proto abychom zjara nebyli překvapeni, vyplatí se si i chatu řádně zabezpečit proti potenciálním zlodějům. Je tedy zapotřebí vsadit na vysoce účinnou zabezpečovací techniku, díky které si v klidu užijeme nadcházející vánoční svátky. Jak si chatu správně zabezpečit, aby naše první návštěva neskončila rozčarováním?

Zabezpečení od základů

Zabezpečovací technika má několik úrovní a je jen na vás, které dáte přednost. Odvíjí se logicky podle toho, jak je vám daná nemovitost drahá. Základem standardní úrovně ochrany chat a chalup před zloději je důsledné zabezpečení oken, dveří a verandy pomocí mechanických zábranných prostředků. Důležité jsou v tomto případě kvalitní bytelné dveře a okna. Ty mohou být ideálně opatřeny mřížemi, jež se dnes dají vyrobit i velmi elegantně.

Zabezpečovací technika na úrovni

Riziko nechtěné návštěvy pomohou snížit právě uzamykatelné okenice, mříže a v neposlední řadě i bezpečnostní zámkový systém. Pokud je vám vaše nemovitost obzvláště drahá, vsaďte na ještě vyšší level bezpečnostního opatření. K tomu patří elektronická ochrana, případně připojení objektu na pult centralizované ochrany.

Moderní alarmové systémy

Za výběr ideálního systému si sice trochu připlatíte, za pocit bezpečí to ale stojí. Dnešní moderní alarmové systémy jsou navíc propracované do posledního detailu. Preferovány jsou zejména bezdrátové bezpečnostní systémy, které se snadno a rychle instalují, přičemž k tomu není zapotřebí žádného vysekávání pro přívody kabelů.

Ideální bezpečnostní systém má variabilní umístění detektorů. Reaguje při jakémkoliv pohybu osob, poškození nábytku, otevření dveří nebo oken, zakouření prostoru či prudkém zvýšení teploty. Hlídání objektu pomocí alarmového systému se pak ovládá přímo mobilním telefonem napojeným na internet.

Demotivujte zloděje

Ať už se rozhodnete pro takový účinný alarmový systém, nebo zvolíte některý nižší level zabezpečení, je třeba pamatovat na to, že vaše nemovitost by každopádně měla být pojištěna. Riziko jejího možného vykradení sníží i to, když si cenné věci převezete do bezpečí, případně budete sem tam vzdálenou nemovitost navštěvovat a v zimním období u ní alespoň odhrabete sníh. Je zkrátka třeba, aby vše působilo tak, že chata nebo chalupa je čas od času obývaná.

A co vy? Máte svou chatu nebo chalupu dostatečně v bezpečí?

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 12. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací