Náš TIP
Zahradní lehátka pro pohodové léto

Zahrada není jen místem nekončících zahrádkářských galejí, ale také místem k odpočinku. K tomu, abychom si na zahradě mohli užít letních dní v té nejpříjemnější odpočinkové poloze, potřebujeme především správné zahradní lehátko. Jaká opravdu kvalitní jsou dnes na trhu?

Kvalitní materiál a řada funkcí

Možná že vám při odpočinku na zahradě docela stačí klasické lehátko, jenže to jste ještě nevyzkoušeli ta moderní. Na trhu jsou teď totiž obzvláště kvalitní zahradní lehátka. Jsou hliníko-ocelová, přičemž jejich výplet je vyroben z velice odolné syntetické tkaniny, která nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu. Díky své konstrukci jsou tato zahradní lehátka naprosto stabilní a díky síle nosných profilů zaručují vysokou nosnost.

Další výhodou těchto elegantních hliníko-ocelových zahradních lehátek je, že umožňují nastavení až čtyř poloh sklonu. Takové lehátko pak bez problémů zajistí komfortní čtení knih, odpolední siestu s kávou, opalování na sluníčku i zasloužený spánek. Taková praktická zahradní lehátka lze navíc využít také v interiéru.

Je libo zahradní lehátko ze dřeva?

Lehátko ze dřeva přece jen o něco lépe zapadne díky svému přírodnímu materiálu do zahrady. Současný trend fandí především polohovatelným zahradním lehátkům ze dřeva akácie. Druh tohoto exotického dřeva se totiž vyznačuje vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, stárnutí i biologické degradaci. Dřevo akácie je jako stvořené pro výrobu zahradního nábytku také díky své trvanlivosti, síle, tuhosti a odolnosti vůči hmyzu. Zahradní lehátko ze dřeva akácie si tak dlouho udržuje svůj krásný vzhled a stačí ho jen jednou ročně natřít speciálním olejem. Většinou už ale tato zahradní lehátka bývají takovým olejem napuštěna už v rámci výroby.

Zcela ideální polohy na takovém zahradním lehátku lze dosáhnout nastavením správného úhlu zádové opěrky i podpěry na nohy. Tato lehátka navíc často bývají opatřena kolečky, aby usnadnila případnou manipulaci. Všechna lehátka pak lze zkrášlit ještě přídavnými potahy ve všemožných barvách a motivech.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 06. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací