Náš TIP
Zařizování verandy

Veranda rozšiřuje obývací prostor většinou u chat a chalup. Jak si ji zařídit, aby sloužila k příjemnému odpočinku?

Odpočinek na verandě

Veranda se jakožto zastřešená, prosklená nebo otevřená část nemovitosti nejčastěji vyskytuje právě u chat a chalup. Tato přístavba nebo okrajová část stavby bývá upravená pro relaxaci. Je buď vytápěná nebo ne. V ideálním případě se však dá používat po dobu celého roku. Veranda přitom u některých domů plynule přechází v terasu či pergolu.

Praktická veranda

Taková veranda se může stát opravdu příjemným koutkem jako stvořeným k odpočinku. Aby však poskytovala maximální pohodlí a ničím nerušené výhledy do okolí, vyplatí se ji alespoň z části zastřešit. Ty, kteří na ní odpočívají, tak nevyžene ani žár poledního slunce ani déšť. Přirozenou krásu zase může verandě dodat spojení se zelení. To se uplatní třeba v případě plynulého spojení verandy s pergolou porostlou pnoucími rostlinami. Romantický nádech pak verandě dodají i všudypřítomné květináče s různorodými druhy květin. Na verandě hraje velkou roli i podlaha. Měla by být teplá, neklouzavá a s dlouhou životností.

V souladu s přírodou

Verandy se nemusejí vzdávat ani majitelé malého prostoru kolem domu. Docela malá veranda se může vejít prakticky kamkoliv, stačí si s prostorem trochu pohrát. Pak stačí pár květináčů, židle a stoleček – a malá oáza určená k odpočinku je na světě. Ti, co si naopak mohou dovolit velkou verandu, ji mohou chytře propojit třeba s letní kuchyní. Ideální pak je, když na takovou verandu volně navazuje zahrada. Z tohoto důvodu je pak třeba sladit charakter verandy se svým okolím a vsadit spíše na přírodní materiály, které zajistí přirozený přechod mezi obývací a zahradní zónou.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay)

24. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací