Náš TIP
Barvínkovec – kráska na balkón i do zahrady

Barvínkovec růžový je rostlinou obsypanou něžnými květy. Ty mohou zpestřit naše balkóny i zahrádky. S trochou péče je svými barvami něžně prosvítí a budou je zdobit až do podzimu.

Exotická kráska

Barvínkovec růžový (Catharanthus roseus), který též bývá označován jako madagaskarský barvínek, je exotickým příbuzným našeho domácího barvínku. Na první pohled zaujme půvabnými květy a hustými listy, které pokrývají keřík dorůstající až do výšky 25 cm. Barvínkovec růžový prokvétá většinou růžovými nebo bílými květy, najdou se však i variety třeba se sytě vínovými květy. Obvykle jsou asi 2,5 cm velké.

Pěstování barvínkovce v zahradě

Barvínkovec je možné pěstovat na balkóně i v zahradě, jen je třeba pamatovat na to, že nesnáší mráz. Právě teď je už po zmrzlých mužích, a tak nastává i ideální doba pro výsadbu barvínkovce. Pokud už máte předpěstované sazeničky z únorového výsevu nebo jste si zakoupili již vzrostlejší rostlinu, vyberte pro barvínkovec slunné stanoviště, na které ho vysaďte. Tahle exotická kráska sice zvládne i polostín, nebude však tak bohatě kvést. Ke zdárnému růstu přitom potřebuje i kyprou zahradní zeminu obohacenou o vyzrálý kompost a listovku. Zálivka by měla být pravidelná a měla by směřovat ke kořenům, aby květy nepozbyly na kráse.

Barvínkovec jako pokojová květina

Barvínkovec lze pěstovat také jako pokojovou květinu. Opět by měl být umístěn na světlém místě. Substrát by měl být udržován stále mírně vlhký. Při pěstování barvínkovce v pokoji nebo na terase se osvědčí i pravidelné rosení. Jednou týdně je pak třeba pokojovou rostlinu hnojit tekutým hnojivem určeným pro pokojové rostliny, které se v daném poměru přidává do zálivky.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest, Kertlap)

21. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací