Náš TIP
Beton s designem a dlouhou životností? Jen se správným nátěrem!

Beton na nás asi nepřestane působit zejména chladným a ryze funkčním dojmem. Existují ale možnosti, jak jeho vzhled zpříjemnit a podtrhnout tak i jeho užitečné vlastnosti.

Ty správné nátěry pro vzhled i funkci

Betonu škodí voda i vítr, proto abychom zabránili jeho dalšímu opotřebení, je třeba jej natírat speciálními prostředky pro udržení životnosti. Beton se natírá i z důvodů snížení prašnosti a také kvůli estetické stránce.

Speciální prostředky pro zlepšení vzhledu betonových konstrukcí se od sebe liší v ceně, odolnosti proti vodě a chemikáliím. Plní také obrannou funkci vůči povětrnostním a mechanickým podmínkám. Je však třeba pamatovat na to, že beton je náročný, co se soudržnosti s nátěry týče. Je tedy třeba nejprve povrch důkladně na aplikaci nátěru připravit – zbavit ho prašnosti. Jestliže přípravu povrchu k nátěru podceníte, může se stát, že vám nová barva začne opadávat rovnou po celých vrstvách.

Pokud chcete natírat starý a již barvený beton, pak ho nejprve zbavte starého nátěru. Případné trhliny v konstrukci pak vyplňte vhodným opravným tmelem.

Po očištění betonu se doporučuje penetrační nátěr povrchu speciálním prostředkem a jeho odizolování proti zemní vlhkosti. Aby se nátěr bez problémů dostal do podkladu, použijte pro první nános štětec nebo štětku. Jestliže natíráte větší betonové plochy, můžete při druhém nátěru použít klidně i váleček.

Zpevnění povrchu betonu

Penetrační nátěr povrch betonu spolehlivě zpevní, a tak by se na něj nemělo zapomínat. Je k němu určená celá řada speciálních či univerzálních penetračních prostředků. Takové prostředky se navíc dle pokynů na obalu ředí v určitém poměru s vodou. Nevyplatí se vytvářet roztok jen tak od oka, protože by vám pak mohl na povrchu vytvořit nežádoucí neprodyšnou vrstvu. Správně vytvořený roztok vám naopak povrch betonu uzavře, zcelí a také logicky sníží jeho prašnost.

Prostředky podle prostředí

Pokud si nechcete kupovat příliš drahý disperzní nátěr, můžete si sehnat levnější a pak jej ještě přetřít vrstvou bezbarvého laku. Speciální nátěry se pak doporučují pro použití při natírání bazénů, nádrží či zatěžovaných míst. Pokud si chcete ošetřit například betonovou podlahu v garáži, použijte speciální email odolný vůči chemikáliím, benzínu, naftě či olejům.

 

A čím natíráte betonové povrchy vy? Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku!

10. 04. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací