Náš TIP
Tipy, jak ušetřit v topné sezóně

Na rozdíl od těch předchozích bude tato topná sezóna náročnější, protože stouply ceny energií. Také noční teploty poklesly nízko nezvykle brzy. Je tedy třeba podívat se na několik pravidel, díky kterým můžete v této topné sezóně ušetřit.

Kvalitní tepelná izolace

Kvalitní tepelná izolace je základ. Možná že i vy v ní máte jisté rezervy. A tak pamatujte na to, že ke dveřím patří prahy a že i stará okna můžete dovybavit těsnícími lištami. Zaizolovat je třeba i zadní vchody od garáží, vhod vám při tom přijde třeba vrstva polystyrenu. Dalším pravidlem je správný způsob větrání. Větrat byste tak měli intenzivně, ale krátce. Stěny v tom případě nestihnou prochladnout, ale vzduch v místnosti se vymění.

Alternativní zdroj tepla

Pamatujte na to, že ušetřit se i dá tak, že v přechodovém období použijete alternativní zdroj tepla. To platí pro období, kdy je přes den dostatek slunce, ale na noc už je třeba si přitopit. Takovým alternativním zdrojem tepla mohou být třeba docela malá kamínka na dřevo. Večer v nich stačí na chvíli rozdělat oheň a užít si teplo, které pomůže dokrýt i tepelné ztráty. Jako bonus se vám navíc naskytne i romantický pohled do praskajícího dřeva.

Úsporné topení

Pokud jste se rozhodli za topení opravdu pořádně ušetřit, zamyslete se nad samotnou výměnou kotle. Nepořizujte si však levný kotel, ale takový kotel, který vám přinese velkou úsporu. Investujete tak sice větší sumu na začátku, ale tato investice se vám bohatě vrátí. Při výběru správného kotle tak bude nejlepší, když se poradíte s odborníkem.

Nepřetržité topení

Pokud doma potřebujete zatopit, topte raději nepřetržitě na nižší teplotu otopné vody. Nepřetržité topení se přitom týká i systémů přímotopných. Jakmile totiž dovolíme místnosti, aby ztratila nahromaděné teplo, je energie potřebná k návratu na původní teplotu vyšší než dokrývání tepelných ztrát.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací