Náš TIP
Bydlení v bílé barvě

Milujete bílou barvu, ale máte obavy, že bílý interiér působí příliš chladně a neosobně? Vyzkoušejte naše tipy na bydlení v bílé a vpusťte barvu čistoty a nevinnosti k sobě domů.

Kouzelné vlastnosti bílé barvy

Interiér vyvedený v bílé barvě vzývá čistotu, eleganci a smysl pro detail. Veškeré bytové doplňky totiž v bílém prostředí mnohem jasněji vyniknou. Bílé barvy se však dá využít i při hře se světlem a optickém zvětšení prostoru. Toho dosáhnete v případě, když stěny i strop vymalujete na bílo, zatímco podlahu necháte v tmavších barvách. S bílou se dá ale kouzlit také dalšími způsoby, díky kterým u vás doma vznikne působivý interiér v duchu minimalistické moderny.

Prohřejte bílou dřevem

Pro někoho je dojem z bílé barvy v bytě či domu příliš chladný. Nejen z tohoto důvodu si právě bílá skvěle rozumí se dřevem. Dřevité tóny totiž bělobu oživí svým přírodním nádechem, prohřejí bílý interiér a třeba do něj vnesou i žádané prvky béžové barvy. Je tedy jen na vás, jak velký prostor v domě či bytě bílé barvě ponecháte. To samé platí při zjemňování bílé dominance živou zelení.

Bílá dominance, nebo doplněk

Bílé barvě to nejvíce sluší v moderních minimalisticky zařízených interiérech, jiný, ale neméně krásný dojem zas zanechává její dominance v domech venkovského rázu. Ten může podpořit i řada jemných romantických dekorů na textiliích od závěsů až po prostírání. Jinde je možné popustit uzdu fantazie a rozbít bílou kompozici barevnými funky doplňky. Pokud vás navíc omrzí béžová barva, můžete sáhnout po šedé, která si s bílou také dobře rozumí. Jestliže naopak nechcete mít bílou na dominantních prvcích domácnosti, vybělte si domov pomocí menších designových doplňků. Až vás omrzí, snáze je vyměníte.

Vpusťte bílou do domu

Jak je tedy patrné, bílé se vůbec není třeba v interiéru bát. Buď ji sem tam rozbijete nějakou svěží teplou barvou, nebo ji necháte vládnout ve vší čistotě a nevinnosti třeba s hřejivými podtóny dřeva. Obecně ale platí, že bílá váš domov prosvětlí, zvětší a dodá mu punc elegance a pohodlí. Právě k bílému interiéru se vám pak mnohem lépe budou ladit různé sezónní dekorace – od jarních až po ty vánoční.

10. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací