Náš TIP
Bydlení v rustikálním stylu

Rustikální styl v sobě nese neobyčejně přitažlivé kouzlo anglického či francouzského venkova. Je jemný, domácký a romantický. Pokud jste i vy zatoužili po proměně domova v rustikálním duchu, máme pro vás několik jednoduchých a finančně nenáročných tipů.

Ten pravý nábytek

V rustikálně neboli venkovsky zařízeném interiéru by neměl chybět alespoň jeden masivní kus nábytku. V ideálním případě se tak nabízí masivní jídelní stůl, který vytvoří dominantní prvek v místnosti. Zapomeňte přitom na zbrusu nový nábytek a podívejte se po kouscích, na kterých už zapracoval zub času. Venkovský styl si totiž libuje v patinovaném nábytku, na kterém je každá rýha vzácností. Právě díky technice patinování lze sladit všechny kusy nábytku do požadovaného stylu napříč celým interiérem. Není to přitom manuálně ani finančně náročné. Každý takový kousek je pak hotový originál. Romantické opotřebování nábytku dodá vašemu interiéru to správné kouzlo venkova.

Materiály a barvy

Vedle dřeva jsou v rustikálním stylu důležité i detaily ze skla a kovu. A opět tu významnou roli hraje patina. Výhodou tohoto stylu tak je, že si nemusíte pořizovat nový nábytek a dekorace. Stačí, když předěláte vše stávající. Zužitkovat ale můžete třeba i palety, staré zrcadlové rámy, historické svícny nebo proutěné doplňky. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Co se týče barev, rustikálnímu stylu sluší nejvíce ty přirozené. Vsaďte tedy na bílou, krémovou a hnědou barvu. Ty můžete doplnit jemnými pastelovými tóny. Rozhodně se však vyvarujte křiklavých barev, které by mohly narušit romantické vzezření rustikálního stylu.

Výrazný stavební styl

Ve venkovském duchu si můžete zařídit klidně i byt uprostřed rušného sídliště. Pro tento styl jsou však ideální stará venkovská stavení, a to především z toho důvodu, že v sobě ukrývají původní stavební prvky. Pokud je totiž charakter vašeho bydlení vyzdoben dřevěnými trámy nebo masivními futry, máte vyhráno. Celková iluze tak bude dokonalá.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

05. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací