Náš TIP
Bydlení ve francouzském venkovském stylu

Francouzský venkovský styl je tu pro všechny, kteří se rádi obklopují přírodními dekoracemi a něžnými barvami. Pro všechny, pro které je důležitá estetika, detail a hlavně poklidné a vyrovnané bydlení povzbuzující fantazii. Chcete si i vy domů přinést kouzlo francouzského venkova?

Styl francouzského venkova

Bydlení v tomto stylu vybízí ke kreativním činnostem, k vychutnávání si života, ale také k příjemnému odpočinku. Právě proto se francouzský venkovský styl neobejde bez velkých křesel plných měkkých polštářů, heboučkých dek a elegantně zdobeného povlečení. Příjemné prostředí pak doplňují vysoké stojací lampy. Pro francouzský styl jsou typické i všudypřítomné proutěné košíky, květinové suché vazby, dřevo vyskládané u krbu, ale také elegantní židle s patinou, svazky starých knih z antikvariátů, tapety s květinovým potiskem, ručně vyráběná mýdla a svíčky či přehoz na postel zdobený jemnou krajkou.

Barvy francouzského interiéru

Elegance francouzského venkovského stylu spočívá nejen v zásadních doplňcích, ale také v použitých barvách, mezi kterými nenajdete žádné výrazné. Klidnou atmosféru tak podporují výhradně světlé barvy a jediným kontrastem může být leda tmavé dřevo krbu. Pro někoho příliš mdlý tón v místnosti pak můžete oživit živými květinami, obrázky a dalšími doplňky v kontrastních barvách. Svěží tóny snesou i závěsy či malé koberce. Vyzkoušet tak můžete klidně i barvu krémovou, světle šedou, růžovou, zelenou, modrou a světle fialovou. Udržujte však jejich světlejší tón, aby se nestaly příliš agresivními a exhibicionistickými.

Pokud však chcete zůstat věrni francouzské klasice, vsaďte především na bílou barvu, která je základní, neutrální a velmi oblíbenou barvou Francouzů. Ta francouzská v sobě navíc neobsahuje bílou oslnivost moderních akrylátů. Je příjemná a jemná díky dokonalému olejovému základu.

Kombinací k dokonalosti

Bílá barva francouzského stylu se v interiéru kombinuje zejména s dřevěným nábytkem s patinou, čímž dodává celé místnosti dotek přirozenosti a útulna. Bílou podlahu, bílý textil a část nábytku opět v bílé barvě je pak příjemné jemně rozbít právě v kontrastu s některými přírodními doplňky či tapetami s rostlinnými motivy.

V interiéru francouzského stylu nemohou samozřejmě chybět levandule a jejich jemné odstíny na stěnách či dekorech různých doplňků. Interiér vyvedený v jemné barvě lila působí velmi elegantně a sofistikovaně.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací