Náš TIP
Chytré využití místa pod schody

Pokud máte doma dosud nevyužité místo pod schody, máme pro vás hned několik typů, jak s ním naložit s důvtipem i praktičností. Jaký z našich nápadů si vyberete vy?

Úložné prostory

Místo pod schodištěm bývá nejčastěji využito jako úložný prostor. I ten se však dá vyřešit s velkou mírou fantazie a estetiky. Zapomeňte tedy na chaos a dejte místu pod schody pevný řád. Pořídit si tak můžete police přímo na míru a zasadit je do prostoru pod schodištěm, čímž celá zóna získá na kráse i praktičnosti. Do těchto specifických míst se přitom skvěle hodí také nová šatní skříň, která by opět měla být navržena přímo na míru.

Domácí kancelář nebo studovna

Ačkoliv je schodiště frekventovanou zónou, pro ty, kteří se nenechají jen tak vyrušit, je tu možnost domácí kanceláře nebo studovny přímo pod schody. Stačí do tohoto místa vhodně zakomponovat pracovní stůl, židli, poličky a další úložné prostory. Pamatujte však, že si v takové domácí kanceláři musíte dávat mnohem větší pozor na pořádek. V prostoru u schodiště je totiž všechno mnohem více na očích.

Malý dětský pokoj

Pod schody může docela dobře vzniknout i malý dětský pokoj nebo alespoň dětský koutek pro hraní. To je skvělým řešením hlavně v případě, že je z prostoru od schodiště vidět do obývacího pokoje. Budete si tak se svými dětmi nablízku, a přesto jim dopřejete dostatek soukromí a ničím nerušené zábavy. V takovém dětském koutku pod schody by neměla chybět menší pohovka nebo křeslo, hřejivý koberec a další textilie, poličky a stolky s oblými hranami, hračky, knížky a všemožné veselé dekorace.

Další využití místa pod schody

Místo pod schody můžete využít také jako prostor pro domácí vinotéku. Vzniknout tu však může klidně i sekundární koupelna, knihovna, šatna, místo pro psího kamaráda či úložný prostor pro sportovní náčiní.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Onekindesign)

18. 02. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIP



Zdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 




Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací