Náš TIP
Dary podzimní přírody k dekoracím

Podzimní příroda má pro nás celou nůši darů, které můžeme využít při výrobě různorodých dekorací. Stačí, když se vydáte na zahradu nebo do lesa – a přírodních ozdob do podzimních věnců, svícnů, kytic a dalších sezónních aranžmá budete mít nespočet.

Materiál podzimu

S příchodem podzimu si i váš interiér žádá příjemnou změnu. Přibydou v něm svíčky a různá podzimní aranžmá. Po letních barvách dostane v interiéru prostor zejména žlutá, zlatá, oranžová, hnědá a červená. Z přírody si přitom můžete domů přinést celou řadu ozdob, které s citem začleníte do různých aranžmá.

Plody podzimu

V lese si můžete nasbírat hromadu lesklých kaštanů, ze kterých si s dětmi můžete vyrobit tradiční zvířátka. Kaštany můžete i jen tak naaranžovat do misek a skleněných váz. Nasbírejte si také plody netradičního kaštanovníku setého a oříšky z lísky turecké. Hodit se vám budou i tolik chutné plody ořešáku královského, jejichž skořápky si schovejte na předvánoční období. K výrobě podzimních dekorací by vám neměly chybět ani žaludy a bukvice.

Dýně – symbol podzimu

Vedle kaštanů a barevného listí jsou takovým novodobým symbolem podzimu také dýně. A tak pokud je máte rádi, udělejte si podzimní dekorace i z nich. Nejenže dýně pěkně vypadají, ale také skvěle chutnají, a tak si z nich můžete uvařit i něco dobrého pro zahřátí.

Květy a listy

Do podzimních dekorací se hodí také barevné listí a květy. Do vázy se přitom hodí pestrobarevné astry, jiřiny, třapatky nebo zlatobýly. Typicky podzimní parádu vám doma udělají sušené lampiónky mochyně židovské, ale i jeřabiny, ptačí zob nebo okrasné trávy.

Barevné listy zase můžete využít k výrobě pestrobarevných girland. Z javorových listů se přitom dají vytvořit nádherné růže, které si po uschnutí zachovávají svůj tvar. Ty nejkrásnější listy můžete vylisovat a zalaminovat. Vyzkoušejte k tomuto účelu například listy japonských a dlanitolistých javorů nebo jasanů.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 4. 2019 Rozkvetlé pařezy Rozkvetlé pařezy
  Staré a trouchnivějící pařezy zahradě zrovna nepřidají na kráse. Co je takhle osadit a vdechnout jim tím nový život?
 • 20. 4. 2019 Trvalky do venkovské zahrady Trvalky do venkovské zahrady
  Snad každý typ zahrady si žádá alespoň trochu odlišnou skladbu rostlin. V zahradě venkovského typu však najdou prostor jak tradiční rostliny a byliny ze zahrad našich babiček, tak divoké...
 • 19. 4. 2019 Velikonoční tradice II – Bílá sobota Velikonoční tradice II – Bílá sobota
  Po tradicích, které se pojí s Velkým pátkem, se dnes podíváme na ty, jež doprovází Bílou sobotu. Ta letos připadá na 20. dubna.
 • 19. 4. 2019 Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech
  Rostliny předpěstované ve vaječných skořápkách nebo papírových kartonech to mají tak nějak jednodušší. Těm, které milují vápník, se ve skořápkách velmi daří. Vysévání do vaječných skořápek i...
 • 18. 4. 2019 Slavnostní velikonoční prostírání Slavnostní velikonoční prostírání
  Velikonoční svátky si doslova koledují o slavnostní tabuli v jarních tónech. Stejně jako v případě ostatních dekorací se i tady nabízí celá řada inspirace, jak si užít slavnostního...
 • 4. 4. 2019 Pěstování citrusů v bytě II Pěstování citrusů v bytě II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili na to, jaké druhy citrusů jsou vhodné pro pěstování v bytě. V dnešním díle se blíže seznámíme s pěstebními podmínkami těchto...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací