Náš TIP
Dary podzimní přírody k dekoracím

Podzimní příroda má pro nás celou nůši darů, které můžeme využít při výrobě různorodých dekorací. Stačí, když se vydáte na zahradu nebo do lesa – a přírodních ozdob do podzimních věnců, svícnů, kytic a dalších sezónních aranžmá budete mít nespočet.

Materiál podzimu

S příchodem podzimu si i váš interiér žádá příjemnou změnu. Přibydou v něm svíčky a různá podzimní aranžmá. Po letních barvách dostane v interiéru prostor zejména žlutá, zlatá, oranžová, hnědá a červená. Z přírody si přitom můžete domů přinést celou řadu ozdob, které s citem začleníte do různých aranžmá.

Plody podzimu

V lese si můžete nasbírat hromadu lesklých kaštanů, ze kterých si s dětmi můžete vyrobit tradiční zvířátka. Kaštany můžete i jen tak naaranžovat do misek a skleněných váz. Nasbírejte si také plody netradičního kaštanovníku setého a oříšky z lísky turecké. Hodit se vám budou i tolik chutné plody ořešáku královského, jejichž skořápky si schovejte na předvánoční období. K výrobě podzimních dekorací by vám neměly chybět ani žaludy a bukvice.

Dýně – symbol podzimu

Vedle kaštanů a barevného listí jsou takovým novodobým symbolem podzimu také dýně. A tak pokud je máte rádi, udělejte si podzimní dekorace i z nich. Nejenže dýně pěkně vypadají, ale také skvěle chutnají, a tak si z nich můžete uvařit i něco dobrého pro zahřátí.

Květy a listy

Do podzimních dekorací se hodí také barevné listí a květy. Do vázy se přitom hodí pestrobarevné astry, jiřiny, třapatky nebo zlatobýly. Typicky podzimní parádu vám doma udělají sušené lampiónky mochyně židovské, ale i jeřabiny, ptačí zob nebo okrasné trávy.

Barevné listy zase můžete využít k výrobě pestrobarevných girland. Z javorových listů se přitom dají vytvořit nádherné růže, které si po uschnutí zachovávají svůj tvar. Ty nejkrásnější listy můžete vylisovat a zalaminovat. Vyzkoušejte k tomuto účelu například listy japonských a dlanitolistých javorů nebo jasanů.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 18. 1. 2019 Zdraví prospěšný tužebník jilmový Zdraví prospěšný tužebník jilmový
  Tužebník jilmový je květina s půvabným květenstvím, které vynikne ve vázách i v suchých vazbách. Důležité jsou jeho pozitivní účinky na zdraví člověka, díky kterým je právem považován...
 • 17. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu II Materiály pro zateplení domu II
  Pro zateplení domu si můžeme vybírat ze tří kategorií materiálů. Vedle pěnových materiálů jsou to především neméně oblíbené vláknité a rostlinné materiály.
 • 15. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu I Materiály pro zateplení domu I
  Vhodná tepelná izolace do domu dokáže vyřešit problém neustále se zvyšujících cen za energie. Ať už se tedy chystáte na rekonstrukci nebo stavbu nového domu, zapřemýšlejte nad tím, s jakou...
 • 13. 1. 2019 Vlastní sazenice z lednových výsevů I Vlastní sazenice z lednových výsevů I
  Možná se vám zdá, že na předpěstování domácích sazenic je v lednu ještě příliš brzy. Pokud však máte na zahradě skleník nebo pařeniště, jsou lednové výsevy na místě. Vysévat však můžete i...
 • 8. 1. 2019 Půvab doplňků v koupelně Půvab doplňků v koupelně
  Koupelna by měla splňovat i ty nejnáročnější požadavky na zasloužený odpočinek po pracovním dni. Velkou službu jí udělají přitažlivé i praktické doplňky.
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací