Náš TIP
Dary podzimní přírody k dekoracím

Podzimní příroda má pro nás celou nůši darů, které můžeme využít při výrobě různorodých dekorací. Stačí, když se vydáte na zahradu nebo do lesa – a přírodních ozdob do podzimních věnců, svícnů, kytic a dalších sezónních aranžmá budete mít nespočet.

Materiál podzimu

S příchodem podzimu si i váš interiér žádá příjemnou změnu. Přibydou v něm svíčky a různá podzimní aranžmá. Po letních barvách dostane v interiéru prostor zejména žlutá, zlatá, oranžová, hnědá a červená. Z přírody si přitom můžete domů přinést celou řadu ozdob, které s citem začleníte do různých aranžmá.

Plody podzimu

V lese si můžete nasbírat hromadu lesklých kaštanů, ze kterých si s dětmi můžete vyrobit tradiční zvířátka. Kaštany můžete i jen tak naaranžovat do misek a skleněných váz. Nasbírejte si také plody netradičního kaštanovníku setého a oříšky z lísky turecké. Hodit se vám budou i tolik chutné plody ořešáku královského, jejichž skořápky si schovejte na předvánoční období. K výrobě podzimních dekorací by vám neměly chybět ani žaludy a bukvice.

Dýně – symbol podzimu

Vedle kaštanů a barevného listí jsou takovým novodobým symbolem podzimu také dýně. A tak pokud je máte rádi, udělejte si podzimní dekorace i z nich. Nejenže dýně pěkně vypadají, ale také skvěle chutnají, a tak si z nich můžete uvařit i něco dobrého pro zahřátí.

Květy a listy

Do podzimních dekorací se hodí také barevné listí a květy. Do vázy se přitom hodí pestrobarevné astry, jiřiny, třapatky nebo zlatobýly. Typicky podzimní parádu vám doma udělají sušené lampiónky mochyně židovské, ale i jeřabiny, ptačí zob nebo okrasné trávy.

Barevné listy zase můžete využít k výrobě pestrobarevných girland. Z javorových listů se přitom dají vytvořit nádherné růže, které si po uschnutí zachovávají svůj tvar. Ty nejkrásnější listy můžete vylisovat a zalaminovat. Vyzkoušejte k tomuto účelu například listy japonských a dlanitolistých javorů nebo jasanů.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu I Předvánoční úklid beze stresu I
  Advent se nezadržitelně blíží a s ním i pečení vánočního cukroví a úklid celého bytu či domu. Jak zvládnout uklízení před nejkrásnějšími svátky v roce v pohodě a beze stresu?
 • 15. 11. 2018 Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce
  Rozkvetlé cibuloviny už jsou takovou každoroční tradicí českých Vánoc. Přinesou domů hřejivý dotek jara a bývá na ně potěšující podívaná. Kouzlo vánočního času může zpestřit i rozkvetlý hvězdník...
 • 15. 11. 2018 Optické zvětšení bytu Optické zvětšení bytu
  Kdo by nechtěl prostorné bydlení, ve kterém najde své místo vše, čeho je k našemu životu zapotřebí? Pokud však nemáme takové možnosti, můžeme si ke zvětšení bytu dopomoci alespoň opticky.
 • 14. 11. 2018 Hrušky v kuchyni Hrušky v kuchyni
  Mnozí z nás se letos dočkali bohaté úrody hrušek. Chutnají skvěle jen tak samotné, ale připravit si z nich můžeme i celou řadu výborných pochutin.
 • 14. 11. 2018 Kouzelné bydlení ve stylu Provence Kouzelné bydlení ve stylu Provence
  Provensálský styl bydlení se začíná usazovat v řadě českých interiérů. Může za to jím ztělesněná křehkost francouzského domova plná vůní, barev a přírodních motivů. Jak si tento romantický...
 • 10. 11. 2018 Ručně vyráběné vánoční ozdoby Ručně vyráběné vánoční ozdoby
  Vánoce už zase klepou na dveře, a proto je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, v jakém duchu se u nás doma letos ponesou. Budou blyštivé a jako z obchodního domu? Nebo budou vonět...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací