Náš TIP
Dřevěné obklady v interiéru

Dřevěné obklady jsou odedávna nedílnou součástí srubů, roubenek, chalup i chat. Nejenže jsou dekorativním a zároveň plně funkčním prvkem interiéru, ale ještě dokážou zateplit místnost a ztlumit hluk.

Krása i funkčnost dřevěných obkladů

Dřevěné obklady dokážou interiéru dodat ten správný lesk a originalitu. Působí navíc velmi útulným a přirozeným dojmem. Výsledný efekt zvoleného dřevěného obkladu navíc ovlivňuje také rozměry místnosti tak, že nám podle členitosti obkladu mění dojem z délky, šířky i výšky interiéru. Pokud tak například dřevěný obklad sahá až ke stropu, prostor bude vypadat opticky menší. Do menších místností je tedy lepší pokládat obklad jen do určité výše, aby se prostor naopak opticky zvětšil. Obkládání stěn obecně je přitom velmi účelné, a to především z hlediska mechanické odolnosti povrchu stěn nebo odolnosti proti vlhkosti. Obklady fungují i na způsobu tepelné či zvukové izolace.

V našem prostředí je navíc právě dřevo snadno dostupným materiálem se skvělými technologickými vlastnostmi. Interiérový obklad má přitom i velmi pozitivní vliv na psychiku člověka. Může za to především jeho barva, struktura a vůně. Nejen proto se tak dřevo v interiéru používá už po celá staletí.

To správné dřevo k obkladům

Pro interiérové obklady se nejčastěji využívá masivní smrk, borovice, modřín, buk, dub, jasan a javor. Zatímco tmavé dřeviny prostor opticky zmenší, světlé mu dodají na velikosti. S prostorem si umí pohrát i způsob kladení obkladu. Zatímco tak svislé členění místnost opticky zvýší, horizontální kladení obkladu ji pocitově rozšíří a současně trochu sníží.

Dřevěné obklady se povrchově upravují stejně jako ostatní dřevěné prvky v interiéru. Prochází tedy mořením, lakováním a voskováním. Moderní technologie přitom už dovolují k obkladu stěn využít i další materiály s dekorem dřeva, ke kterým patří například laminátové dílce nebo keramické obklady.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací