Náš TIP
Jídlo pro kočku

Vyznat se v kočičích chutích, to nebývá vždy snadné. Když už přijdete na kloub tomu, co má vaše kočka opravdu ráda, najednou se stane, že už jí to nechutná. Jaké je vlastně jídlo pro kočku? A jaké jí určitě nedávat?

Kočičí chutě

Říká se, že kočka je, co se potravy týče, velmi vybíravé zvíře. A je to pravda. Vzhledem k tomu, že má kočka dokonale vyvinutý čich, používá ho i k rozpoznávání potravy. A tak se kočky kolikrát po očichání servírované potravy ani nedotknou – prostě jim nevoní. Mají třeba natolik vyvinutý čich, že už nesní ani dva dny starou šunku, která je cítit mírně nahořkle. Stejně tak dokážou v jídle pouhým čichem rozpoznat i schovaný prášek. S kočkami je tedy, alespoň co se jídla týče, kolikrát opravdu práce.

Možná vás třeba i překvapí, že vaše kočka neholduje ani mléku. Podobně je na tom však většina koček, ač si tradice klidně říká opak. Je to tím, že kočky na rozdíl od psů a od lidí nedokážou rozeznávat sladké – nedisponují totiž pohárky na sladké chutě. A právě proto jim mléko většinou není po chuti. Kočky tak rozpoznávají pouze slané, hořké a kyselé chutě. A právě hořká nebo kyselá potrava kočce taky nechutná. Navíc je kočka především masožravá. Přesto se i mezi kočkami najdou výjimky, kterým sladké chutná, je pro ně ale kolikrát i velmi škodlivé. Kočkám ani psům se třeba nesmí dávat čokoláda, která je pro ně kvůli obsahu theobrominu vysoce toxická.

Správné jídlo pro kočku

Nejlepší potravou pro kočky jsou tak konzervy a granulovaná krmiva. Na trhu dnes naleznete velký výběr kvalitní kočičí stravy s vysokým podílem masa, bez obilovin a s vyváženým poměrem vitamínů a minerálů. Při nakupování jídla pro kočku tak pamatujte především na to, že podíl bílkovin by měl být vždy nad 30%. Vyvarujte se také krmiva s velkým obsahem soli, která nedělá dobře močovému ústrojí koček.

Vedle masité stravy potřebuje kočka pro správné zažívání také nějakou tu „zeleninu“. Ideální je pro ni šáchor, který kočky většinou milují. Pokud kočka nebude mít svou kočičí trávu k pročištění žaludku, obvykle se stává, že se bez problémů vrhne na vaše pokojové květiny.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 08. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací