Náš TIP
Se psem k moři

Léto se už plně hlásí ke slovu a řada z nás míří na zaslouženou dovolenou. Pokud ji nechcete tradičně trávit v Čechách, ale rádi byste se i se svým psím miláčkem vydali na prázdniny k moři, pojďme se společně podívat, jak to bez problémů zvládnout.

Pokyny před odjezdem

Proto aby vaše dovolená se psem proběhla ve vzdálené destinaci co nejlepším možným způsobem, je třeba se ještě před odjezdem postarat o několik důležitých věcí. V první řadě si tak ověřte, že vůbec s pejskem do hotelu můžete. Ověřte si také, zda pes může na přilehlou pláž. A zjistěte si, zda v dané zemi neplatí nějaké zvláštní veterinární nařízení.

Potom je důležité, aby váš psí miláček byl nějak označen – čipem nebo tetováním. Přibalte mu rovněž pas a očkovací průkaz. Před odjezdem nechte také psa ošetřit proti cizopasníkům. Ve většině zemí po majitelích psů vyžadují také doklad o očkování proti vzteklině a vysvědčení z veterinárního zařízení.

Hlavně s sebou vezměte důkladně vybavenou psí lékárničku, ve které nesmí chybět: krém na tlapky, kapky do očí, voda na výplach očí, kapky do uší, vatové tyčinky na čištění uší, léky proti průjmu a nachlazení, zásyp na rány, desinfekční prostředky, pinzeta na klíšťata a elastické voděodolné obinadlo. A přibalte s sebou na cestu i dostatek sáčků na psí exkrementy.

Cestování se psem

Nejvhodnější čas na cestování se psem je brzy ráno nebo pozdě večer, kdy ještě není takové horko. Ideální místo pro psa v autě je sedadlo vedle spolujezdce, neboť tam to nejméně skáče. Pes by neměl být blízko otevřeného okna, protože by mu to mohlo způsobit zdravotní potíže. Pokud je velké horko, je třeba polévat psovi krk, hlavu a tlapky studenou vodou. Psa nenechávejte nikdy v autě samotného, příliš ho nekrmte a dělejte přestávky na napití a vyvenčení. Po celou dobu jízdy se psovi věnujte, aby měl pocit bezpečí.

Pes u moře

Psovi se u moře většinou líbí. Je však třeba ho po koupání zbavit zbytků soli v srsti. Pes by měl mít také kdykoliv možnost schovat se do stínu a měl by mít neustále k dispozici pitnou vodu. Stejně jako nám hrozí i psovi na slunci úžeh a úpal, proto jakmile začne lapat po dechu a slinit, polijte ho hned vodou a dejte mu napít.

Psa u moře je navíc potřeba hlídat, aby neobtěžoval ostatní. Pokud však váš pes nesnáší cestování, je po vážné nemoci nebo obzvlášť špatně snáší tropické teploty, nechte ho raději doma.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

02. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací