Náš TIP
Kouzlo posuvných japonských stěn

Posuvné japonské stěny mohou sloužit jako originální předěl místností, své uplatnění nacházejí také namísto záclon a závěsů. V neposlední řadě jsou pak estetickým doplňkem moderních domů i bytů.

Posuvné japonské stěny

Podobně jako záclony a závěsy se také posuvné japonské stěny používají k zastínění prostoru v jednotlivých místnostech. Naprosto originálním způsobem tak členům rodiny dopřávají soukromí a také koutek bez někdy až nepříjemného slunečního záření. Využití přitom nacházejí především ve větších místnostech s velkoformátovými okny, protože opticky zmenšují prostor. Posuvné japonské stěny však mohou plnit také funkci originálního předělu místností. Vhod tak přijdou například k oddělení kuchyňského koutu od obývacího pokoje nebo k zatemnění koutu na spaní.

Fungování posuvných japonských stěn

Základ japonských posuvných stěn tvoří roletová či závěsná látka, která se vypíná po pojízdných panelech a která je uchycena k pojezdu pomocí suchého zipu nebo hliníkového klipového profilu. Vodicí lišta je přitom připevněna ke stropu, v závislosti na počtu panelů pak může mít dvě až pět drážek. Japonská stěna se dá roztahovat a stahovat tahem za šňůrku nebo funguje na dálkové ovládání.

Správný výběr japonské stěny

Při výběru posuvné japonské stěny je třeba si určit, jaký materiál bude tím nejvhodnějším pro naši potřebu. Výběr tak ovlivňuje fakt, jestli chceme japonskou stěnu použít spíše jako lehčí záclonu nebo ji potřebujeme k důkladnému zatemnění. Podle toho je pak třeba vybírat mezi materiály transparentními, polotransparentními či zatemňujícími. Co se týče barev a motivů, k dostání je jich celá řada. Některé firmy dokonce nabízejí natisknutí motivu dle zákazníkova návrhu. Od typu materiálu se pak odvíjí i jeho údržba. Lehčí materiály stačí z konstrukce sundat a vyprat podobně jako záclony či závěsy. Roletové typy panelů se zase čistí prachovkou nebo vysavačem.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

20. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací