Náš TIP
Luxfery – třpytivé stěny interiérů

Možná že si vzpomínáte na staré dobré luxfery, jejichž pásy krášlily (nebo dle jiných hyzdily) mnohé koupelny, toalety, ale také konstrukce skleníků. Tyto časem zaprášené luxfery jsou pryč, designéři si z nich však vzali to nejlepší, a tak se i dnes v řadě interiérů rozbíhají umně vyvedené třpytivé stěny těch nových a krásnějších luxferů.

Luxfery v současném interiéru

Luxfery dobývají současné interiéry díky celé řadě svých pozitivních vlastností. Díky svému chytrému vzhledu skvěle pasují především do koupelny. Luxfery jsou totiž skleněnými prvky, ale přesto vám doma zajistí dostatečné soukromí. Především v koupelnách tak luxferové stěny sice skvěle propouští světlo, ale nemusí být vidět, co se za nimi děje. Dělící stěny z luxfer vám tak poskytnou absolutně intimní atmosféru.

Luxfer se tak používá zejména pro vytvoření mlhavě průzračné dělící příčky v koupelně, zástěny u vany nebo jako prosklení přímo celé niky pro sprchový kout. Luxfery však najdou své uplatnění rovněž jako dělící stěna mezi vstupní a obývací částí interiéru. Hodí se také jako pochozí materiál pro podestu schodiště či na terasu.

Výhody luxfer

Vedle již zmíněných výhod mají luxfery i další. Tou hlavní však stále zůstává důmyslná hra se světlem, kterou právě užití luxfer tak příhodně poskytuje. Z tohoto důvodu se luxfery používají především tam, kde je třeba umístit dělící stěnu, ale přitom zachovat průchod přirozeného světla. Vedle toho, že luxfery skvěle pracují se světlem, mají také skvělé tepelné, protihlukové a protipožární vlastnosti. A tak jde jejich praktická stránka ruku v ruce s tou estetickou.

Design luxferů

Jak vzrůstá obliba luxfer v interiérech, rozšiřuje se i jejich design a paleta nabízených barev. Doma si tak můžete nechat vyrůst stěnu z hladkých a čirých luxfer, které propouštějí nejvíce světla. Důmyslná hra se světlem však může začít i za použití opravdu půvabných světle barevných luxferů. Jednotlivé luxfery navíc můžete v interiéru střídat a vytvořit si tak stěnu jako jednu velkou barevnou mozaiku.

K luxferám si můžete pořídit dokonce i LED diodové pásky a celou stěnu pak rozsvítit stejně jako lampu. Luxferová stěna vám ale umožní zajímavou světelnou podívanou i bez pásek, stačí se jen naučit ji vnímat.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 06. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací