Náš TIP
Moderní interiér v tyrkysové barvě

Pokud milujete tyrkysovou barvu, ale přijde vám v interiéru příliš nevšední, máme pro vás dobrou zprávu! Právě tyrkysová barva je totiž letošním barevným hitem interiérů. Proč ji tedy s klidným svědomím nepustit i k sobě domů?

Tyrkys – pro osvěžení mysli

Tyrkysová barva dokáže v interiéru vytvořit opravdu působivou atmosféru, je však třeba vědět, jak s ní správně pracovat. Pokud si tuto osvěžující barvu pustíte k sobě domů, zjistíte, že má blahodárný vliv i na vaši psychiku. Tyrkysová barva v sobě totiž kombinuje pozitivní účinky modré a zelené barvy, čímž naši mysl očišťuje a zároveň i posiluje. Tato půvabná barva navíc rozvíjí naši fantazii a zvyšuje naše sebevědomí. K nám domů pak vnáší dotek štěstí, klidu i pohody.

Síla tyrkysové barvy

Tyrkysová barva dokáže interiéru dodat ten správný šmrnc. Vzhledem k tomu, že se však jedná o barvu velmi výraznou, je třeba s ní zacházet opatrně. Pokud tak nechcete mít doma nejkřiklavější z jejích odstínů, vsaďte například na její jemnější nazelenalejší nebo modřejší odstíny. Případně je všechny kombinujte dohromady a prokládejte je třeba bílou, béžovou, hnědou nebo černou barvou.

Tyrkysová barva se navíc skvěle hodí pro výmalbu odpočinkových místností, jelikož dokáže zbavit stresu, zklidnit a ztišit. Tyrkysová barva také opticky zvětšuje malé prostory. Celkově navíc působí velice čistě a jemně.

Sladěno na jedničku

Tyrkysová barva působí exotickým dojmem, proto se tak skvěle ladí s doplňky ze dřeva a taky s rostlinami a vodními prvky. Do interiéru tak můžete tím spíše zakomponovat i akvárium nebo malou fontánku na zvlhčení vzduchu. Tyrkysová barva je tak rovněž ideální barvou do koupelny. Skvěle se (nejen) zde kombinuje zejména s dřevem a rostlinnými motivy. Příjemným osvěžujícím dojmem pak tyrkysová působí spolu s citrónovými odstíny. Jemnější tóny tyrkysové barvy se pak skvěle uplatní v ložnici, kde navodí příjemnou atmosféru k zaslouženému odpočinku i romantice.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací