Náš TIP
Módní samet v interiéru

Po jisté odmlce se samet vrací zpět do interiéru. Jeho hebký dotek působí tak jemně a elegantně, že nemůže chybět ani u vás doma. Které bytové doplňky mohou být jeho nositeli?

Sametová sedací souprava

Ústředním bodem každého obývacího pokoje by měla být prostorná sedací souprava. Také ta by měla brát ohled na současné módní trendy. Sametová sedací souprava bude tou pravou volbou. Nemusíte přitom kupovat novou, stačí, když jí zkrátka dopřejete zbrusu nový potah. Ideálními barvami pro něj bude lahvově zelená, tmavě vínová, hořčicová či tmavě modrá. Takovou sametově hebkou sedačku je pak možné dozdobit neméně hebkými polštářky, které v interiéru vykouzlí luxusní atmosféru jako ze zámku. Můžete je buď ladit s odstínem sedací soupravy, nebo zvolte polštáře různých barev, které na sedačce vytvoří zajímavý a nahodilý vzhled.

Pohodlná sametová křesílka

U sametové sedací soupravy nemohou samozřejmě chybět ani stejně pohodlná sametová křesílka. Je na vás, jestli sáhnete po moderních nebo po historických kusech. Všechno by k sobě ovšem určitě mělo stylově ladit. O barvách nemluvě. Křesílka tak mohou být ve stejném či podobném odstínu a nebo vsaďte na kontrast, který nebude bít do očí, ale příjemně upoutá.

Sametově hebké závěsy

Co by to bylo za zámecky jemný interiér bez těžkých závěsů ze stejného materiálu, z jakého jsou křesílka, polštářky i sedací souprava? Sametové závěsy se hodí jak do obývacího pokoje, tak do ložnice. Všude vykouzlí příjemně romantickou atmosféru a místnost navíc v případě potřeby s elegancí sobě vlastní zatemní. Sametové závěsy jsou přitom vhodné spíše do větších místností. V menších mohou působit až příliš dominantně, navíc prostor opticky zmenšují.

Samet se může vyskytovat i na řadě dalšího vybavení domu či bytu, ať už to jsou židle, postele či různé tapety. Stačí mít dostatek fantazie, ale i citu pro vhodné kombinace.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

20. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací