Náš TIP
Péče o bylinky ze supermarketu II

V minulém díle našeho seriálu o bylinkách zakoupených v supermarketu jsme se zabývali především tím, jak si v obchodě vybrat ty kvalitní a jak se o ně postarat bezprostředně po přenesení domů. V dnešním článku se podíváme na další kroky v péči o bylinky ze supermarketu.

Bylinka z obchodu u nás doma

Jakmile si bylinku z obchodu přineseme domů, sundáme z ní plastový obal a ideálně ji hned přesadíme do většího květináče se zeminou určenou právě pro pěstování bylinek. Vyplatí se také substrát s příměsí jílu. Nový květináč by měl mít drenážní otvory, aby mohla přebytečná voda odtékat a nedocházelo tak k uhnívání kořenů.

Ačkoliv mají bylinky rády slunné stanoviště, nedávejte ji na ně hned. Nechte nejprve bylinku, ať si zvykne na nové prostředí.

Další tipy k péči o bylinky

Proto aby vám bylinky z obchodu vydržely dlouho vitální, je třeba se o ně starat opravdu důkladně. Přece jen byly původně vypěstovány jen k rychlé spotřebě. Díky tomu, že se jedná o gastrobylinky, které jsou pěstovány bez pesticidů a chybí jim tedy chemické ošetření, jsou i méně odolné. Přesto si z nich však správnou péčí můžete vypěstovat silné rostliny, které vydrží.

Hlavním bodem je tak zálivka. Bylinky je třeba zalévat výhradně do podmisek, ze kterých po 15 minutách vylijeme nespotřebovanou vodu. Bylinky nesnášejí přelití, dobře jim nedělá ani sucho. Bylinky je nejlepší zalévat dešťovou vodou. Pokud máte k dispozici jen vodu z vodovodu, nechte ji alespoň po dobu dvou hodin odstát.

Ačkoliv mají bylinky rády slunné stanoviště, nedávejte je na místo, kde by je mohlo spálit přímé polední slunce.

Důležité je také zastřihávání bylinek. Všechny bylinky je tak třeba pravidelně zastřihávat dřív, než vyženou do květu. Vyvarujte se však razantního střihu u pažitky, která snese střih jen do dvou třetin.

Z obchodu, nebo ze semínka?

Zmíněnou správnou péčí prodloužíte všem bylinkám z obchodu život. Navíc jsou to trvalky. Taková bazalka nebo majoránka však patří mezi jednoletky, takže si je pak budete muset koupit znovu. Můžete si však tyto bylinky zkusit vypěstovat ze semínek – navíc je právě teď vhodná doba pro jejich výsev.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací