Náš TIP
Trvalky do venkovské zahrady

Snad každý typ zahrady si žádá alespoň trochu odlišnou skladbu rostlin. V zahradě venkovského typu však najdou prostor jak tradiční rostliny a byliny ze zahrad našich babiček, tak divoké druhy květin.

Styl venkovské zahrady

Venkovská zahrada miluje různorodost, s jednolitou výsadbou trvalek tak u ní neuspějete. Konformita je zkrátka tomuto stylu zahrad úplně cizí. Venkovská zahrada je založena na druhové pestrosti. Při výsadbě rostlin do venkovských zahrad se můžeme inspirovat druhy květin, které ve své zahradě mívaly už naše babičky. Patřit sem tak budou i mnohé divoké druhy. Ve venkovské zahradě se nejlépe vyjímají rostliny jednoduchého vzhledu, chybu však neuděláte ani s plnokvětými kultivary. Jednoduché květy jsou však mnohem větším lákadlem pro užitečné opylovače. V tomto případě je třeba do venkovské zahrady nevysazovat ani mnoho rostlin s panašovanými – a tedy příliš pestrými - listy, které na sebe až příliš strhávají pozornost.

Bylinková zahrádka

Venkovská zahrada byla odjakživa plná léčivých a silně aromatických rostlin. Díky nim se i vaše zahrada krásně provoní a vedle svých okrasných účinků posílí i ty užitkové. Kdo by si také nechtěl vyběhnout z kuchyně pro bylinku jen pár kroků do zahrady? Bylinky přitom můžete vhodně zakomponovat do trvalkového záhonu. Krásně se v něm bude vyjímat například levandule lékařská, saturejka horská, zavinutka podvojná, agastache, mateřídouška či tymián. Vedle nich si pak můžete vytvořit malou bylinkovou zahrádku i z dalších tradičních bylinek, jakými jsou třeba bazalka, pažitka nebo máta. A chybět zde určitě nemohou ani pestrobarevné letničky v čele s nenáročnou lichořeřišnicí či měsíčkem.

Trvalkový záhon

trvalek se do venkovské zahrady nejlépe hodí hlaváček jarní, rmen barvířský, tařice skalní, len vytrvalý, pupalka velkoplodá, pomněnkovec velkolistý, řebříček obecný, kohoutek věncový, krásnoočko přeslenité, pivoňka úzkolistá, mák východní, šalvěj lékařská, zvonek broskvolistý, orlíček obecný a také floxy, denivky, jiřinky, srdcovky, kosatce, koniklece, prvosenky či hvozdíky.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

20. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací