Náš TIP
Předvánoční úklid beze stresu I

Advent se nezadržitelně blíží a s ním i pečení vánočního cukroví a úklid celého bytu či domu. Jak zvládnout uklízení před nejkrásnějšími svátky v roce v pohodě a beze stresu?

Staré dobré plánování

Plánování vám ušetří nejen mnoho času, ale i nervů. Jakmile si uděláte seznam práce, kterou je třeba v předvánočním čase udělat, hned budete mít o něco lehčí mysl. Jednotlivé položky si pak jednu po druhé odškrtávejte a spějte mnohem více v klidu a pohodě k tak očekávanému Štědrému dni.

Úklid pokoj po pokoji

Úklid začněte v předsíni. Z věšáků ukliďte oblečení, které aktuálně nenosíte a nechte jen to pro současnou sezónu. Uvidíte, že předsíň ihned prokoukne. Bude mnohem přehlednější a také opticky větší. To samé pak udělejte také s botníkem. Boty, které nenosíte, ukliďte, a ty, které ano, omyjte. Botník také vyčistěte od nečistot z podrážek.

Umyjte okna a dveře

Jako další krok předvánočního úklidu umyjte všechna okna v bytě či domě. Z průzračně čistých oken se totiž zasněžená krajina pozoruje mnohem lépe. Nejdříve omyjte rámy a pak skleněné tabule, které důkladně vyleštěte. Okna poté můžete spolu s dětmi vánočně nazdobit vločkami nebo umělým sněhem ve spreji.

Nečistot zbavte také dveře, a to především ty vstupní, které pak bude zdobit vánoční věnec nebo jmelí. Pamatujte, že vstupní dveře jsou vaší vizitkou.

Další vizitkou je obývací pokoj

Právě v obývacím pokoji se bude odehrávat většina předvánočního i vánočního času. Vzhledem k tomu, že to bude místo setkání s rodinou a přáteli, dejte si na úklidu i výzdobě obývacího pokoje záležet co nejvíce. Utřete prach ze všech povrchů a nezapomeňte na lustry. Vyperte záclony, závěsy, deky a potahy na polštáře, vyklepejte pohovku, šetrně očistěte elektrospotřebiče a vyleštěte stůl. Jakmile budete mít nějakou tu chvilku klidu, popusťte uzdu své fantazie a vyzdobte si obývací pokoj ve vánočním duchu.

Na další práci v rámci předvánočního úklidu, kterou ještě bude třeba udělat, se podíváme v nadcházejícím článku. Zatím přejeme, ať vám jde úklid od ruky a s úsměvem!

 

(Foto: Pinterest.com)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

20. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 2. 2019 Poslové jara v květináčích Poslové jara v květináčích
  Už v měsíci únoru se mnohá květinářství plní prvními posly jara. Domů si tak v květináčích můžete přinést především petrklíče, hyacinty, narcisy či tulipány. Jak o tyto rostliny...
 • 20. 2. 2019 Interiérové i životní styly ze severu Interiérové i životní styly ze severu
  Severský interiérový i životní styl hygge už u nás vcelku zdomácněl. Novinkou jsou však další severské styly, které se také pomalu dostávají ke slovu. Pomáhají nám se zklidnit a vychutnat si...
 • 18. 2. 2019 Chytré využití místa pod schody Chytré využití místa pod schody
  Pokud máte doma dosud nevyužité místo pod schody, máme pro vás hned několik typů, jak s ním naložit s důvtipem i praktičností. Jaký z našich nápadů si vyberete vy?
 • 13. 2. 2019 Fenomén bydlení v tiny house Fenomén bydlení v tiny house
  Tiny house si čím dál tím více získává srdce mnohých dobrodruhů, kteří chtějí bydlet originálně, skromně a ekologicky. Kouzlo těchto staveb tkví nejen v jejich tak trochu kočovném...
 • 11. 2. 2019 Půvabné dekorace na sv. Valentýna Půvabné dekorace na sv. Valentýna
  Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, a tak je načase zamyslet se nad tím, jaké kouzlo mu dodáme právě letos. Jednoduché, ale přesto krásné dekorace si přitom můžete vyrobit i sami doma.
 • 24. 1. 2019 Patinování nábytku Patinování nábytku
  Nábytek s duší starých časů je v interiérech čím dál tím oblíbenější. Fandí mu mimo jiné provensálský nebo vintage styl. Pokud nemáte doma dostatek starožitných kusů nábytku, můžete si...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací