Náš TIP
Připravte se na Vánoce

Právě nyní začíná ten správný čas na první předvánoční přípravy. Adventní neděle letos připadá na 2. prosince a jak to tak bývá, Vánoce už pak na sebe nenechají dlouho čekat. Jak se tedy na ně důkladně a beze stresu připravit?

Přípravy v listopadu

Ač se to někomu může zdát příliš brzo, listopad je ideální dobou pro rozvěšení venkovního vánočního osvětlení. Později už by totiž nemusela být taková zábava lézt po namrzlých taškách nebo plechové střeše a několik hodin v mrazu rozmotávat a rozvěšovat malá světýlka. Zhasnutá navíc nejsou na domě téměř vidět, a tak s jejich rozvěšením můžete začít právě teď.

Až si pak zalezete zpátky do tepla, zabavte děti psaním dopisu Ježíškovi a pomalu si už připravujte první dárky pod stromeček. Vyhnete se tak nákupnímu shonu těsně v předvánočním čase.

Na samém konci listopadu pak začněte péct perníčky, pracny a vanilkové rohlíčky, aby se do Vánoc pěkně uležely. Vyrobte si také adventní věnec a závěsný věnec na dveře. Můžete si ho sice i koupit, ale ochudíte se tak o příjemně kreativní práci plnou nápadů a zábavy.

Zkontrolujte také, zda máte všechny potřebné ozdoby na vánoční stromeček a jestli je i stojan v pořádku. Nachystejte dětem milé vánoční kalendáře a pomalu už se pusťte do předvánočního úklidu.

Adventní neděle

S příchodem první adventní neděle zapalte první svíčku na adventním věnci a naučte děti básničku nebo písničku pro Mikuláše a jeho nebeské i pekelné společníky. Nachystejte dětem mikulášské balíčky a začněte už vánočně zdobit celý byt či dům.

S druhou adventní nedělí se pusťte do pečení lineckého cukroví. Předtím si obstarejte dostatek marmelády i ingrediencí na pravou domácí čokoládu. Pokud jste tak už neučinili, kupte i dostatek vánočního balicího papíru, stuhy a izolepy.

O třetí adventní neděli je ten správný čas na koupi stromečku a jmelí. Sežeňte i poslední dárky a zorganizujte si štědrovečerní a pozdější sváteční období pro setkání s rodinou a přáteli. Pošlete vánoční pohlednice všem, kteří jsou příliš daleko. Pusťte se do příprav nepečeného cukroví a ukliďte v domě či bytě, co jste ještě nestihli.

Před Štědrým dnem

Nejlépe dva, tři dny před Štědrým dnem si ještě udělejte velký seznam a zajděte na poslední nákup, aby vám o Štědrém dnu a o svátcích nic nechybělo ke štěstí. Pak už si užívejte domácí pohody a spějte s radostí v srdci a klidným pocitem k tomu nejkouzelnějšímu dni v celém roce.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

22. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 4. 2019 Rozkvetlé pařezy Rozkvetlé pařezy
  Staré a trouchnivějící pařezy zahradě zrovna nepřidají na kráse. Co je takhle osadit a vdechnout jim tím nový život?
 • 19. 4. 2019 Udržte vodu v zahradě Udržte vodu v zahradě
  Poučeni zkušenostmi nejen z minulého léta bychom i to nadcházející měli být připraveni na případná dlouhotrvající sucha. Naštěstí je tu způsob, jak vodu v zahradě udržet a dopřát tak...
 • 19. 4. 2019 Velikonoční tradice I – Velký pátek Velikonoční tradice I – Velký pátek
  To, jakým způsobem slavíme Velikonoce, vychází jak z pohanských, tak křesťanských tradic. Ty však dodnes nejsou v širokém povědomí tak dobře známy jako tradice vánoční. Dnes už tu máme...
 • 18. 4. 2019 Recept na velikonoční nádivku Recept na velikonoční nádivku
  Velikonoce si nedokážeme představit nejen bez typické výzdoby, ale i bez tradičních pokrmů. K těm zaručeně patří velikonoční nádivka. Jak ji připravit?
 • 6. 4. 2019 Trendy výrazných kuchyní Trendy výrazných kuchyní
  Ty tam jsou časy čistě bílých kuchyní. Nejen díky tolik oblíbenému propojení kuchyní a jídelen s obývacím pokojem se i do kuchyně dostávají výrazné barvy. Aktuálním trendům tak vévodí...
 • 5. 4. 2019 Vybíráme muškáty Vybíráme muškáty
  Pestrobarevné muškáty jsou stálicí na balkónech, terasách i okenních parapetech. Tyhle půvabné rostliny z tropických a subtropických oblastí jižní Afriky dnes po celém světě čítají na tři...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací