Náš TIP
Připravte se na Vánoce

Právě nyní začíná ten správný čas na první předvánoční přípravy. Adventní neděle letos připadá na 2. prosince a jak to tak bývá, Vánoce už pak na sebe nenechají dlouho čekat. Jak se tedy na ně důkladně a beze stresu připravit?

Přípravy v listopadu

Ač se to někomu může zdát příliš brzo, listopad je ideální dobou pro rozvěšení venkovního vánočního osvětlení. Později už by totiž nemusela být taková zábava lézt po namrzlých taškách nebo plechové střeše a několik hodin v mrazu rozmotávat a rozvěšovat malá světýlka. Zhasnutá navíc nejsou na domě téměř vidět, a tak s jejich rozvěšením můžete začít právě teď.

Až si pak zalezete zpátky do tepla, zabavte děti psaním dopisu Ježíškovi a pomalu si už připravujte první dárky pod stromeček. Vyhnete se tak nákupnímu shonu těsně v předvánočním čase.

Na samém konci listopadu pak začněte péct perníčky, pracny a vanilkové rohlíčky, aby se do Vánoc pěkně uležely. Vyrobte si také adventní věnec a závěsný věnec na dveře. Můžete si ho sice i koupit, ale ochudíte se tak o příjemně kreativní práci plnou nápadů a zábavy.

Zkontrolujte také, zda máte všechny potřebné ozdoby na vánoční stromeček a jestli je i stojan v pořádku. Nachystejte dětem milé vánoční kalendáře a pomalu už se pusťte do předvánočního úklidu.

Adventní neděle

S příchodem první adventní neděle zapalte první svíčku na adventním věnci a naučte děti básničku nebo písničku pro Mikuláše a jeho nebeské i pekelné společníky. Nachystejte dětem mikulášské balíčky a začněte už vánočně zdobit celý byt či dům.

S druhou adventní nedělí se pusťte do pečení lineckého cukroví. Předtím si obstarejte dostatek marmelády i ingrediencí na pravou domácí čokoládu. Pokud jste tak už neučinili, kupte i dostatek vánočního balicího papíru, stuhy a izolepy.

O třetí adventní neděli je ten správný čas na koupi stromečku a jmelí. Sežeňte i poslední dárky a zorganizujte si štědrovečerní a pozdější sváteční období pro setkání s rodinou a přáteli. Pošlete vánoční pohlednice všem, kteří jsou příliš daleko. Pusťte se do příprav nepečeného cukroví a ukliďte v domě či bytě, co jste ještě nestihli.

Před Štědrým dnem

Nejlépe dva, tři dny před Štědrým dnem si ještě udělejte velký seznam a zajděte na poslední nákup, aby vám o Štědrém dnu a o svátcích nic nechybělo ke štěstí. Pak už si užívejte domácí pohody a spějte s radostí v srdci a klidným pocitem k tomu nejkouzelnějšímu dni v celém roce.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

22. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 6. 2019 Půvabné detaily do stylové chalupy Půvabné detaily do stylové chalupy
  Až pomocí jednotlivých detailů získá vaše chalupa originální styl. Jakmile se v ní zabydlíte, nezapomeňte ji ozvláštnit prvky, které zajistí její útulnost a vzhled pravých venkovských...
 • 15. 6. 2019 Co (ne)chutná slimákům Co (ne)chutná slimákům
  Naši republiku schvacují vlny horkého a suchého počasí. Co z našich zahrad nepadlo díky suchu, to může přijít vhod hladovým slimákům. Jakmile trochu zaprší, vezmou naše zahrady útokem. Jak...
 • 14. 6. 2019 Zahradní houpačky, křesla a sítě Zahradní houpačky, křesla a sítě
  Každá správná zahrada by rozhodně neměla být jen o práci, ale měla by svádět k zábavě i k odpočinku. Na žádné z nich by tak neměla chybět stylová a pohodlná zahradní houpačka,...
 • 14. 6. 2019 Kombinace dřeva a kovu v interiéru Kombinace dřeva a kovu v interiéru
  Interiér zařízený vybavením z kovu a ze dřeva dokáže navodit neskutečně osobitý dojem. Ne nadarmo se příjemně doplňuje industriální styl s tím severským. Pokud k tomu navíc...
 • 23. 5. 2019 Zakládání skalky Zakládání skalky
  Skalničky jsou pro období sucha ideální volbou. Pokud se chystáte zakládat skalku, počkejte si na suché a teplé počasí. Tehdy bude manipulace s kameny a květinami nejjednodušší. Vyhlédněte...
 • 22. 5. 2019 Útulný a reprezentativní obývací pokoj Útulný a reprezentativní obývací pokoj
  Ne vždy se v interiérech snoubí útulnost s reprezentativností. S našimi pravidly však budete mít i vy překrásný obývací pokoj, ve kterém se budete cítit příjemně – i...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací