Náš TIP
Přitažlivost interiérů v glamour stylu

Glamour styl je synonymem pro půvab, přitažlivost, lesk a třpyt. Interiér v něm zařízený, který si potrpí na opravdový přepych, hraničí s dokonalostí. Svým stylem připomíná zámecké časy nebo bydlení filmových hvězd.

Kouzlo glamour stylu

Glamour styl je plný noblesy, elegance a osobitosti. Ideálně se vyjímá především v historické zástavbě. V bytech ho můžeme spatřit v rozličných podobách. Sluší mu jemný a elegantní ráz, ale i ten tmavší a poněkud drsnější. Všechny interiéry v glamour stylu si však zakládají na několika zásadních designových pravidlech.

Prvky glamour stylu

Glamour styl si libuje zejména v třpytu a lesku. Právě díky různým pompézním doplňkům, které jsou správně nasvíceny, získává glamour styl tolik na přitažlivosti. A tak zde nesmí chybět zejména křišťálové lustry, zdobné lampy, zrcadla, šperkovnice, svícny, obrazy s ozdobnými rámy či tapety s odvážnými barvami a motivy. S těmito doplňky by měl příhodně ladit také nábytek, nejlépe čalouněný a v historizujícím stylu. Ideálními kusy do interiéru v glamour stylu tak jsou měkká čalouněná křesla, lenošky se spoustou polštářů, prošívané sedací soupravy i pohodlné židle se sametovým sedákem. S těmi by pak měly ladit také kusy masivního nábytku. Ten často odkazuje na romantické časy baroka či rokoka. Chybět tu pak nemohou ani rozličné textilie s důrazem na samet, satén, damašek a kožešiny.

Pokud jde o podlahu v interiérech zařízených v glamour stylu, ta je většinou z mramoru nebo jeho imitace. Skvěle poslouží také podlahové krytiny z exotických dřevin. Vyzkoušet lze i hladké podlahy se třpytkami. Mezi barvami fandí tento styl především bílé, béžové, růžové, fialové, červené, tmavě zelené či tmavě modré barvě. Ty často doprovázejí černé, zlaté a stříbrné akcenty.

Staré versus nové

Opravdový šmrnc dodává bydlení v glamour stylu kontrast vzniklý mezi novým a starým vybavením. Interiéry v tomto noblesním stylu se tak nebrání i moderním tvarům a materiálům. Často tu tak lze najít například i kovový nábytek nebo nábytek se zrcadlovou úpravou. Své místo zde má i tolik oblíbená patina.

(Foto: Pinterest)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

17. 01. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací