Náš TIP
Půvabné podzimní dekorace

Podzim je tu se vším všudy, ale zavítal i přímo k vám domů? Podzimní dekorace vám pomohou dotvořit kouzelnou atmosféru i ve vašem domově. Pomocí barevných rukodělných výrobků se zútulní i vaše bydlení a vám už tak celý ten podzim nebude připadat tak smutný a sychravý. Jaké podzimní dekorace nesmí chybět u vás doma?

Dýně jako symbol podzimu

Halloweenská dýně si postupem času získala místo na výsluní nejen v českých zahradách, ale i v českých domácnostech. Ať už v přirozeném stavu nebo vyřezaná a se svíčkou uvnitř krášlí povětšinou vchod do domu a nebo zdobí přímo mísy na jídelních stolech. Zdobit může i různé podzimní svícny a další podzimní dekorace, ve kterých fantazie nezná hranice.

Podzimní dekorace ve skle

Maličké okrasné dýně mohou plnit i různé sklenice, vázy a dózy. Stačí je do nich vyskládat podle barvy a doplnit třeba kaštany, žaludy, kamínky či mechem. Darů z přírody, které se na podzim dají použít jako dekorace do skleněných nádob, je celá řada. Nakonec můžete do vázy umístit i sušenou podzimní kytici, která celé dekoraci dodá ten správný šmrnc. Takovou kytici mohou zastupovat například větvičky s šípky, s malými okrasnými dýněmi nebo s barevným listím. Tradiční rostlinou podzimního aranžmá je přitom svými jasně oranžovými kalichy květů tak známá mochyně peruánská (physalis) neboli židovská třešeň. Její květy připomínající malé lampiony dokážou domovu vdechnout tu správnou podzimní atmosféru.

Věnce s vůní podzimu

Nad vchodovými dveřmi do domu či bytu by ani na podzim neměl chybět parádní podzimní věnec. Můžete si tak jeho výrobu a zdobení natrénovat na nadcházející vánoční období. K jeho výrobě vám postačí slaměný, proutěný nebo polystyrenový korpus, který seženete snad v každém hobbymarketu. Hodit se vám budou i floristické drátky, různé špagátky a především tavná pistole. Pak už si stačí udělat procházku po zahradě nebo po lese a posbírat všechno, co se dá na takovém podzimním věnci vhodně zužitkovat a co navíc udělá i pořádnou parádu. Vhod vám přijde spadané listí, větvičky stromů, šišky, mech, sušené květiny i plody, šlahouny břečťanu, obilné klasy, kukuřice, paličky česneků, jeřabiny, kdoule, maličké okrasné dýně, ořechy, jablíčka, kaštany či žaludy.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

10. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací