Náš TIP
Růžová barva v interiéru

Neutrální barvy ustupují v interiérech čím dál tím více do pozadí a na výsluní se dostávají hravé a něžné barvy, které mají pozitivní vliv na psychiku člověka. K těmto barvám patří i barva růžová. Jak ji vpasovat do interiéru?

Růžová bez předsudků

Kolem růžové barvy existuje nejvíce předsudků. Už jenom z principu by si jí většina lidí do interiéru vůbec nepustila, a to se nemusí jednat výhradně o muže. Růžová barva je pro ně prostě příliš holčičí, sladká až kýčovitá. Současný trend se však růžové barvě ani zdaleka nebrání, a tak už ani nedominuje ve výhradně dámských domácnostech, ale získává si své místo i u mladých mužů.

Benefity růžové barvy

Růžová barva podporuje chuť k jídlu a povzbuzuje ke konverzaci, takže proto se nejlépe hodí do kuchyně i jídelny. Ve větším rozsahu tak lze růžovou barvou natřít celé stěny. V růžové mohou být také kuchyňské skříňky a spotřebiče, nábytek, svítidla, textilie i jednotlivé kuchyňské doplňky. Je jen na vás, zda růžovou využijete jen decentně nebo ve velkém. Ideální však je kombinovat růžovou barvu se sytějšími a neutrálními barvy, mezi které patří například bílá, šedá, béžová, čokoládově hnědá či námořnická modrá.

Vedle kuchyně se růžová barva skvěle hodí i do koupelny. Koupelna v růžové barvě totiž působí velice něžně, pozitivně a povzneseně. V tomto prostředí určeném k relaxaci se nejlépe hodí starorůžové doplňky a textilie. Růžová tak může být zastoupena třeba na závěsech či ručnících. Velice zajímavého efektu je pak možné dosáhnout například s pomocí růžových a lila obkladů, které lze v koupelně ještě více zjemnit květinovými vzory.

Růžová barva může zaujmout ctěné místo i v dalších místnostech napříč interiérem. Bude slušet povlečení, polštářkům a dekám. Ti odvážnější si mohou domů pořídit i růžové židle či křesla. V případě růžových doplňků je však třeba myslet na to, že růžová barva je poměrně dominantní a v podobě dekorací by neměla přebíjet barevné ladění v místnosti.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací