Náš TIP
Skleněný prvek v interiéru

Skleněné prvky vnášejí do interiéru světlo, jas i určitý pocit klidu. V současné době se tak sklo objevuje v interiérech v celé řadě dosud neobvyklých podob. Jemné, vzdušné a elegantní sklo tak lze využít jako půvabný solitér v podobě stěny nebo polostěny, především praktickou funkci pak splní v případě celoskleněných dveří.

Půvab i praktičnost skla v interiéru

Sklo neprůhledné, více či méně průsvitné, pískované nebo leptané použijeme tam, kde chceme místnosti oddělit tak, abychom přímo neviděli z jedné do druhé. Sklo totiž dokáže jednotlivé pokoje oddělit, ale přitom dát najevo, zda se za nimi něco děje. Za celoskleněnými dveřmi však můžeme pozorovat pouze rozostřené obrysy, nikoliv tvary a siluety postav. Takovou fixní či napůl posuvnou matnou skleněnou stěnou můžeme také přepažit halu nebo oddělit od velkého pokoje úložné prostory.

Celoskleněné příčky

Půvab a praktičnost celoskleněných příček tkví v tom, že dokážou prostor předělit, ale přitom ne striktně oddělit. Průsvitné nebo průhledné stěny a příčky totiž opticky rozčlení pokoje na několik zón. Fixní stěny se zabudovanými celoskleněnými dveřmi je ideální použít tam, kde je třeba zachovat propojení a světlost místností, ale přitom je možné i tyto místnosti kvůli hluku zcela uzavřít. Pro takové skleněné příčky jezdící po horních a podlahových kolejničkách se doporučuje použít čiré sklo s možností rozmanitých barevných a orientálních kombinací. Další výhodou v tomto případě čirého skla tak je, že dokáže předělit místo minimálně vizuálně, zato dostatečně akusticky a teplotně. Díky této výhodě čirého skla tak lze například naprosto nenásilně oddělit kuchyni od jídelny, ale také třeba zádveří od předsíně.

Sklo v koupelně i na toaletě

Nové a mnohem bezpečnější sklo se v interiéru vrací také do koupelny. V současné době už přitom sklo nepředstavuje jen výplňový materiál, takže celistvá skleněná plocha dveří je jen minimálně narušena kováním a kovovou klikou. Celoskleněné dveře z leptaného skla dnes mohou také uzavírat prostor toalety.

Celoskleněné dveře a celoskleněné bezrámové stěny z bezpečnostního kaleného skla tak svým výjimečným vzhledem a dotekem luxusu umí každému interiéru dodat tu správnou dávku originality a elegance.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 06. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací