Náš TIP
Snůška tipů pro krásné Vánoce II

V minulém článku jsme otevřeli vánoční seriál, ve kterém vám budeme pravidelně přinášet další a další tipy, díky kterým si můžete snadno a efektivně zkrášlit Vánoce. Fantazii se meze nekladou a v době vánoční to platí obzvlášť. Kdo by si nechtěl ještě více zpříjemnit tyto nejkouzelnější svátky v roce? Pojďte se podívat na naše dnešní tipy, třeba se vám některé z nich zalíbí a brzy se i pro vás stanou tradicí.

Vánoční hvězda ve skle

Do některých domácností už se dostala vánoční hvězda důmyslně skrytá pod skleněným poklopem. Někdo tak udělal z čisté fantazie, jiný z ryze praktických důvodů před nenechavými dětmi. Taková vánoční hvězda pod skleněným poklopem je skvělým nápadem, jak zaujmout originálně vymyšlenou dekorací. Pokud se pro ní rozhodnete, spojíte tak estetickou stránku s tou praktickou.

Stačí dbát na správnou velikost květiny a tomu odpovídající rozměry skleněného poklopu. Protože rostlina potřebuje vzduch, podložte víko poklopu třeba kousky korku. Pokud je skleněný poklop dostatečně široký, můžete místo kolem vánoční růže doplnit různými dekoracemi, které by měly být spíše v tom modernějším duchu. Hodit se tak budou zejména lesklé vánoční ozdoby a korálky.

Ozdobte cukroví jedlými kaštany

Ochutnali jste už jedlé kaštany? Nejenže příjemně voní a zajímavě chutnají, ale také vám pomohou posílit imunitu v sychravém období. Jakmile si na jejich chuť a skvělé léčivé účinky zvyknete, nevystačíte si už s trochou jedlých kaštanů z vánočních trhů. Jedlé kaštany si můžete kromě vánočních trhů zakoupit také v obchodě. Koupíte je většinou ještě se slupkou, ale neberte ty, u kterých je příliš seschlá. Po nákupu je dobré kaštany zpracovat co nejrychleji. Koupit si můžete také již uvařené jedlé kaštany nebo kaštanové pyré. Obojí můžete uchovávat v ledničce nebo v mrazáku, opět se však doporučuje rychlá spotřeba. Pomleté vařené jedlé kaštany přijdou vhod také na zdobení různého vánočního cukroví či přímo při výrobě sladkostí.

Můžete si také zakoupit speciální mouku, která se vyrábí právě z jedlých kaštanů. Je bezlepková, a tak se hodí pro všechny, kteří drží bezlepkovou dietu. Mouka z jedlých kaštanů má nasládlou oříškovou chuť, a tak se z ní dělají především různé sladké buchty, koláče a cukroví. S použitím této mouky, kterou můžete smíchat s klasickou moukou, zůstává navíc pečivo mnohem vláčnější a měkčí po delší dobu.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 11. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací