Náš TIP
Špalky v interiéru

Špalky se v interiéru objevují nejen s čím dál tím oblíbenějším rustikálním stylem. Nejvíce to těmto natolik přirozeným prvkům sluší na chatě či na chalupě, parádu však udělají i v moderně pojatém interiéru.

Dřevo mnoha funkcí

Kusy stromů se v dnešní moderní době stěhují do bytů i domů. Berou na sebe podobu různých stolečků, sedaček nebo třeba svícnů. Bývají očištěné, někdy zbavené kůry a vyhlazené. Špalky za svou krásu vděčí stromu - každý takový špalek je přitom naprostý unikát. Špalky někdy v interiéru dostanou i nohy, jindy se třeba seřezávají do tvaru hranolu. Jakýkoliv kus nábytku reprezentovaný kusem stromu přináší do interiéru nefalšovaný dotek přírody.

Špalky z dubu i akátu

Ideálním materiálem pro výrobu interiérových špalků je dubové dřevo. To se vyznačuje odolností, tvrdostí a také krásnou dřevěnou kresbou. Velkou výhodou dubového dřeva přitom je, že při pokojové teplotě nepopraská.

Designovým špalkům sluší také akátové dřevo. To je poněkud netypickým, ale zato velmi krásným materiálem. Jedinečnost akátového špalku spočívá v množství nerovností, dutin, prohlubní a suků. Velmi přitažlivá je také vícebarevná kresba dřeva. Špalky z akátu přitom nebývají kónické, ale jsou po svém obvodu často nepravidelné. Výhodou tohoto druhu dřeva je, že patří mezi nejtvrdší a nejodolnější vůbec. V interiéru tak téměř nepraská a zachovává si svou původní krásu.

Špalek na přání

Na trhu si dnes můžete vybírat z celé řady dekorativních i plně funkčních špalků. Jejich rozměry lze přitom přizpůsobit vašemu přání. K dostání jsou špalky bělené i mořené do jakéhokoliv barevného odstínu. Součástí jejich ošetření je také použití kvalitních olejů a vosků na přírodní bázi.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

02. 03. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací