Náš TIP
Správné čištění kuchyňských spotřebičů II

Čištění kuchyňských spotřebičů není náročné, jen se vyplatí věnovat se mu hned, jak se objeví první nečistoty. Pak je dobré vědět, jakou čistící technikou zachováte povrch svých kuchyňských spotřebičů čistý a nepoškozený.

Čistěte včas

Nejlepší prevencí před obtížně odstranitelnými usazenými nečistotami na povrchu kuchyňských spotřebičů je zkrátka včasné čištění. Zatímco čerstvou špínu odstraníte hned, s tou usazenou po dobu několika dnů už to tak snadné nebude. Věnujte se tedy péči o povrch kuchyňských spotřebičů včas a vyvarujete se tak řadě zbytečných komplikací.

Čištění ledniček a mrazáků

Především ledničky a mrazáky si říkají o čisté prostředí. Jelikož v nich uchováváte potraviny, měli byste zejména těmto kuchyňských spotřebičům dopřát dostatečnou péči. K čistění ledničky po odmrazení je třeba použít speciálních antibakteriálních čisticích přípravků. Jestliže se chcete vyhnout použití chemických prostředků ve své ledničce, vyčistěte ji octovou vodou. Ocet navíc slouží jako skvělý pohlcovač pachů.

Odstranění vodního kamene z myčky

Také myčka na nádobí vyžaduje důkladnou a pravidelnou péči. Pokud jste na stěnách myčky objevili tmavé povlaky, budou nejspíše způsobeny příliš tvrdou vodou. Vsaďte proto na použití správného změkčovače vody. Abyste zabránili možnému zápachu, čistěte pravidelně také filtry. Výhodou, která usnadňuje ruční čištění myčky, jsou speciální čisticí přípravky. Ty stačí do myčky vložit a nechat ji projet jedním mycím procesem bez nádobí.

Důkladné čištění varné konvice

Důležité je také pravidelné čištění varné konvice. Její vnější povrch vyčistíte snadno, s vnitřkem, ve kterém se kolikrát usazuje vodní kámen, už je to složitější. Buď můžete zkusit klasický odvápňovač, nebo již zmíněný ocet. Vodní kámen odstraníte, pokud do vody v konvici nalijete větší množství octa a necháte několikrát povařit. Nejenže se zbavíte nežádoucího vodního kamene, ale vnitřek konvice navíc dezinfikujete. Nezapomeňte pak vnitřek konvice několikrát důkladně propláchnout.

22. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací