Náš TIP
Stavební chemie urychlující práci

Stavební chemie zahrnuje celou škálu produktů od klasických lepidel, tmelů, hydroizolací až po omítkoviny. Šetří ale také váš čas a peníze? V dnešním článku se podíváme na stavební chemii, která dokáže urychlit stavební práce.

Hydroizolační membrány

Pokud se chystáte třeba na rekonstrukci koupelny a najímáte si profesionální výpomoc, kterou platíte za pracovní dobu, určitě vás zajímá, jak ji efektivně zkrátit. Časově náročné jsou především procesy nanášení hydroizolace pod dlažby, které trvají mnohdy i několik desítek hodin. Chcete, aby vaši pomocníci pracovali bez technologických přestávek? Pak sledujte aktuální trendy v oblasti stavební chemie. Zjistíte, že na místo klasické hydroizolace, která zpomaluje stavební práce, můžete dát přednost moderním hydroizolačním membránám, které šetří čas i vaše peníze. Tento nový technologický postup se dá uplatnit zejména v koupelnách, saunách a dalších podobných místnostech.

Pracovní postup spočívá v tom, že nejlépe třívrstvé vodotěsné membrány se vkládají do lepicí stěrky pod keramické obklady a dlažbu, díky čemuž jsou stěny a podlahy ochráněny před vlhkostí. Takové opravdu kvalitní hydroizolační membrány mívají vysokou pružnost a skvělou přilnavost k cementovým stěrkám. Jsou také dobře odolné vůči rozdílným teplotám, solím a ředěným kyselinám. Největší předností takových hydroizolačních membrán však je výrazné zrychlení stavebních prací a tedy i ušetření financí. Hned po nalepení speciální hydroizolační membrány totiž lze lepit obklady a dlažbu, zatímco na klasickou hydroizolaci je možné dlažbu lepit až po 48 hodinách.

Tekutá elastická hydroizolace

Stavební práce dokáže urychlit i použití speciální tekuté elastické hydroizolace, která nachází své uplatnění opět v koupelnách, sprchových koutech a na toaletách. Při její aplikaci lze další vrstvy nanášet ihned po zaschnutí té předcházející. Tekutá elastická hydroizolace tak opět šetří čas i peníze. Používá se však výhradně pod dlažbu a obklady bez přítomnosti tlaku vody. Nelze ji tedy použít pro venkovní bazény a nádrže.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

01. 06. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací