Náš TIP
Suché vazby z květin pro zkrášlení podzimního domova

Sem tam se ještě objeví teplé sluneční paprsky, jinak už to ale venku voní podzimem. Proto abychom si vůni přírody přinesli i k sobě do domu, je třeba si nasušit různé květiny a jejich dekorací pak zkrášlit naše obydlí. Slaměnky, růže, hlavičky máků i česneku, to vše a mnohem více se dá použít pro malebné zátiší domova.

Ty správné květiny k sušení

Řadu květin k sušení najdete v zahradě svého domu nebo třeba na poli. Do suchých kytic se hodí zejména růže, levandule, hortenzie, limonky, statice, černuchy či vřesy. Venkovský ráz pak v suché kytici pomohou dokreslit makovice, rákosy, bodláky, obiloviny, ale také dekorativní květy česneku a cibule. K této kreativní práci a zábavě v jednom pak samozřejmě můžete využít i různé větvičky, traviny či ořechy.

Prim mezi květinami vhodnými do suchých vazeb však, jak je nasnadě, hrají slaměnky. Patří mezi ně smil, smilek a časovka. Jelikož jsou k tomu uzpůsobeny, suší se ze všech rostlin nejsnáze. Navíc vzniklou suchou kytici spolehlivě rozzáří díky širokému spektru barev.

Originální dekorace ze suchých květin

Kytičky do suchých vazeb sušíme jak zavěšené za stonky někde na suchém místě, tak třeba i v sušičce na ovoce. Buď můžeme sušit rovnou celé vytvořené kytice, nebo rostliny nejprve usušíme zvlášť a pak z nich třeba i za použití zpevňovacích drátků opatrně svážeme originální suché dekorace. Jednotlivé dekorační prvky lze také jeden po druhém vpichovat do floristických aranžovacích hmot, které nám zaručí stabilitu a profesionalitu vzniklého výrobku.

Dekorativní věnce ze suchých květin

Suché rostliny je také možné pomocí tavné pistole připevňovat na základy věnečků i větších věnců. Také v tomto případě využijeme různých floristických vázacích drátků. Celkový dojem z takto použitých suchých květin pak pomohou dotvořit i přírodní stuhy, manžety, barevné korálky, ale také třeba větvičky, mech, šišky a kůra ze stromů.

 

Podzim a nadcházející zimní období včetně toho vánočního jsou chvíle jako stvořené pro kreativní práce se vším, co nám zanechala předchozí období. Domů si tak přinesete kousek přírody a navíc se budete moci těšit z něčeho originálního, co vzniklo přímo pod vašima rukama.

 

 

Vytváříte rádi dekorace ze suchých květin? Napište nám o tom na náš Facebook.

09. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací