Náš TIP
Vánoce v přírodním stylu

Pro toho, kdo nechce mít Vánoce v samém lesku, třpytu a křiklavých barvách, je tu možnost vyzdobit si vánoční domov v přírodním stylu. Milujete přírodní materiály a smysl pro fantazii je vaše silná stránka? Pak jsou pro vás Vánoce v přírodním stylu to pravé ořechové.

Přírodní materiály a čisté tvary

Přírodní styl vánoční výzdoby miluje přírodní materiály, čisté tvary a precizní zpracování. Vánoce v takovém stylu si nepotrpí na složitost, zdobnost, lesk a třpyt. A jsou tu pro všechny, kteří v čase vánočním dávají přednost tlumeným přírodním tónům barev.

Přírodní styl vánočních ozdob má své kořeny v tradičních tvarech lidových vánočních ozdob a zároveň se do nich prolíná u nás teď tak módní vlna severského stylu. Vánoce v přírodním stylu si vystačí opravdu s málem, a přesto dýchají naprosto kouzelnou atmosférou.

Netradiční vánoční stromky

Tento styl se odráží i v podobě samotných vánočních stromků. Protože má v oblibě přírodu, preferuje nákup stromků v květináčích. V interiéru navíc nemusí být stromek jediný. Přírodní styl si libuje i v malých dřevěných stromcích, které lze podobně jako ty živé hezky nasvítit.

Malé dekorační vánoční stromky přitom mohou být vyřezávané ze dřeva nebo sestavené z nastříhaných větviček. Na komodě či za oknem ve společnosti svíček budou určitě působit velmi půvabně. Na výrobu stromku můžete klidně zužitkovat i vyřazené palety, stačí jen trochu zručnosti a originální vánoční stromek je na světě.

Adventní a závěsné věnce v přírodním stylu

Přírodní styl o sobě dává vědět i v případě adventních a závěsných věnců, na kterých opět lesk a zářivé barvy nehledejte. Tomuto stylu vévodí věnce z borových či smrkových šišek, ale i ty z vlašských nebo lískových ořechů.

Vánoční ozdoby a betlém

V podobném duchu se nesou i vánoční ozdoby. Můžete je vyrobit ze šišek, novinového papíru, ze zbytků vlněných látek nebo z plsti. V přírodním stylu si vyrobte také originální minimalistický betlém. Hlavní roli by v něm mělo hrát dřevo. Zkuste do něj zakomponovat třeba staré dřevěné kostky na hraní. Zbytek výzdoby už obstarají větvičky jehličnanů, přírodní svíčky, již zmíněné šišky a mnoho dalších darů přírody.

 

(Foto: Pinterest.com)

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

15. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací