Náš TIP
Vánoce v přírodním stylu

Pro toho, kdo nechce mít Vánoce v samém lesku, třpytu a křiklavých barvách, je tu možnost vyzdobit si vánoční domov v přírodním stylu. Milujete přírodní materiály a smysl pro fantazii je vaše silná stránka? Pak jsou pro vás Vánoce v přírodním stylu to pravé ořechové.

Přírodní materiály a čisté tvary

Přírodní styl vánoční výzdoby miluje přírodní materiály, čisté tvary a precizní zpracování. Vánoce v takovém stylu si nepotrpí na složitost, zdobnost, lesk a třpyt. A jsou tu pro všechny, kteří v čase vánočním dávají přednost tlumeným přírodním tónům barev.

Přírodní styl vánočních ozdob má své kořeny v tradičních tvarech lidových vánočních ozdob a zároveň se do nich prolíná u nás teď tak módní vlna severského stylu. Vánoce v přírodním stylu si vystačí opravdu s málem, a přesto dýchají naprosto kouzelnou atmosférou.

Netradiční vánoční stromky

Tento styl se odráží i v podobě samotných vánočních stromků. Protože má v oblibě přírodu, preferuje nákup stromků v květináčích. V interiéru navíc nemusí být stromek jediný. Přírodní styl si libuje i v malých dřevěných stromcích, které lze podobně jako ty živé hezky nasvítit.

Malé dekorační vánoční stromky přitom mohou být vyřezávané ze dřeva nebo sestavené z nastříhaných větviček. Na komodě či za oknem ve společnosti svíček budou určitě působit velmi půvabně. Na výrobu stromku můžete klidně zužitkovat i vyřazené palety, stačí jen trochu zručnosti a originální vánoční stromek je na světě.

Adventní a závěsné věnce v přírodním stylu

Přírodní styl o sobě dává vědět i v případě adventních a závěsných věnců, na kterých opět lesk a zářivé barvy nehledejte. Tomuto stylu vévodí věnce z borových či smrkových šišek, ale i ty z vlašských nebo lískových ořechů.

Vánoční ozdoby a betlém

V podobném duchu se nesou i vánoční ozdoby. Můžete je vyrobit ze šišek, novinového papíru, ze zbytků vlněných látek nebo z plsti. V přírodním stylu si vyrobte také originální minimalistický betlém. Hlavní roli by v něm mělo hrát dřevo. Zkuste do něj zakomponovat třeba staré dřevěné kostky na hraní. Zbytek výzdoby už obstarají větvičky jehličnanů, přírodní svíčky, již zmíněné šišky a mnoho dalších darů přírody.

 

(Foto: Pinterest.com)

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

15. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 2. 2019 Poslové jara v květináčích Poslové jara v květináčích
  Už v měsíci únoru se mnohá květinářství plní prvními posly jara. Domů si tak v květináčích můžete přinést především petrklíče, hyacinty, narcisy či tulipány. Jak o tyto rostliny...
 • 20. 2. 2019 Interiérové i životní styly ze severu Interiérové i životní styly ze severu
  Severský interiérový i životní styl hygge už u nás vcelku zdomácněl. Novinkou jsou však další severské styly, které se také pomalu dostávají ke slovu. Pomáhají nám se zklidnit a vychutnat si...
 • 18. 2. 2019 Chytré využití místa pod schody Chytré využití místa pod schody
  Pokud máte doma dosud nevyužité místo pod schody, máme pro vás hned několik typů, jak s ním naložit s důvtipem i praktičností. Jaký z našich nápadů si vyberete vy?
 • 18. 2. 2019 Biologicky čištěné bazény Biologicky čištěné bazény
  Biotopická jezírka a klasické bazény střídá nový trend biobazénů neboli biologicky čištěných bazénů. Ty jsou skvělou volbou pro všechny, kdo preferují bazény bez chemie a chtějí mít na zahradě...
 • 13. 2. 2019 Fenomén bydlení v tiny house Fenomén bydlení v tiny house
  Tiny house si čím dál tím více získává srdce mnohých dobrodruhů, kteří chtějí bydlet originálně, skromně a ekologicky. Kouzlo těchto staveb tkví nejen v jejich tak trochu kočovném...
 • 24. 1. 2019 Patinování nábytku Patinování nábytku
  Nábytek s duší starých časů je v interiérech čím dál tím oblíbenější. Fandí mu mimo jiné provensálský nebo vintage styl. Pokud nemáte doma dostatek starožitných kusů nábytku, můžete si...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací