Náš TIP
Velikonoční dekorace v interiéru

Velikonoce pomalu klepou na dveře. Čekání na ně si můžeme zpříjemnit vlastnoruční výrobou velikonočních dekorací, které by náš domov měly zdobit od samého začátku jara. Po zdánlivě nekonečném a chladném období budou mít jarní prvky pozitivní vliv jak na prosvětlení našeho domova, tak i naší duše.

Příprava na Velikonoce

Velikonoce jsou druhým nejoblíbenějším svátkem roku, proto je třeba přípravu na ně nepodcenit. Než se tedy pustíte do pečení beránka a nádivky, vyzdobte si domov velikonočními dekoracemi s vůní jara. Začít můžete třeba u výsevu osení, ve kterém se, jakmile vyroste, budou krásně vyjímat barevná vajíčka. Při oslavě Velikonoc by neměly v interiéru chybět ani další křesťanské symboly, z nichž některé sahají až do pohanských dob. Patří k nim vajíčko jako symbol nového života a vzkříšení, beránek a také zajíček jako symbol Ježíše Krista, v neposlední řadě pak i kočičky symbolizující palmové ratolesti, kterými obyvatelé Jeruzaléma vítali přicházejícího Ježíše Krista.

Velikonoční dekorace

Všechny zmíněné symboly by měly být ve svátečně oděném interiéru obsaženy. Nejenže jimi vítáme jaro a velikonoční svátky, ale také nejen díky nim celý dům prosvětlíme převažující žlutou barvou, která má pozitivní vliv na lidskou psychiku. Chybět samozřejmě nemůže ani svěže zelená. Z velikonočních dekorací tak vsaďte na kraslice položené nebo na špejlích zapíchnuté v čerstvém osení, na velikonoční věnce, všelijaké veselé zápichy v květináčích, vázy a džbánky plné kočiček (na které můžete zavěsit kraslice), různé tematické svícny, figurky, stojánky na vajíčka, různé ošatky a designové košíčky. Při výzdobě domova však pamatujte na to, že méně je někdy více. A také na to, aby dekorace ladily se stylem vašeho domova. Vyhráno přitom mají ti, kteří bydlí v nějakém pěkném venkovském stavení, které si o takovou dekoraci doslova koleduje.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

07. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 4. 2019 Tři recepty na vajíčkovou pomazánku Tři recepty na vajíčkovou pomazánku
  Velikonoce jsou především dobou pestrobarevných vajíček. Vaří a barví se ve velkém. Co však dělat s tolika vajíčky, jakmile Velikonoce skončí? Nabízí se jejich zapracování do vajíčkových...
 • 20. 4. 2019 Velikonoční tradice III – Velikonoční neděle Velikonoční tradice III – Velikonoční neděle
  Velikonoční neděle letos připadá na 21. dubna. Slavnost Zmrtvýchvstání Páně, kterou tento den světí nejen všichni křesťané, k sobě váže celou řadu tradic. Jaké to jsou?
 • 16. 4. 2019 Pěstování chřestu Pěstování chřestu
  V době první republiky byl chřest velmi žádanou jarní zeleninou. Později se však z kuchyní poněkud vytratil. Teď je však zpátky a navíc právě začíná jeho sezóna.
 • 9. 4. 2019 Rady pro zdravý spánek Rady pro zdravý spánek
  Spánkem strávíme velkou část života, proto bychom se měli postarat o to, aby byl co možná nejzdravější. V prvé řadě je tak třeba zaměřit se na výběr kvalitní postele, roštu a matrace....
 • 6. 4. 2019 Výsev květin v dubnu Výsev květin v dubnu
  Právě v dubnu nastává období pro výsev a výsadbu celé řady letniček a trvalek. Druhá polovina dubna je přitom ideální dobou pro výsev tolik oblíbených letničkových směsí.
 • 5. 4. 2019 Vybíráme muškáty Vybíráme muškáty
  Pestrobarevné muškáty jsou stálicí na balkónech, terasách i okenních parapetech. Tyhle půvabné rostliny z tropických a subtropických oblastí jižní Afriky dnes po celém světě čítají na tři...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací