Náš TIP
Velikonoční dekorace v interiéru

Velikonoce pomalu klepou na dveře. Čekání na ně si můžeme zpříjemnit vlastnoruční výrobou velikonočních dekorací, které by náš domov měly zdobit od samého začátku jara. Po zdánlivě nekonečném a chladném období budou mít jarní prvky pozitivní vliv jak na prosvětlení našeho domova, tak i naší duše.

Příprava na Velikonoce

Velikonoce jsou druhým nejoblíbenějším svátkem roku, proto je třeba přípravu na ně nepodcenit. Než se tedy pustíte do pečení beránka a nádivky, vyzdobte si domov velikonočními dekoracemi s vůní jara. Začít můžete třeba u výsevu osení, ve kterém se, jakmile vyroste, budou krásně vyjímat barevná vajíčka. Při oslavě Velikonoc by neměly v interiéru chybět ani další křesťanské symboly, z nichž některé sahají až do pohanských dob. Patří k nim vajíčko jako symbol nového života a vzkříšení, beránek a také zajíček jako symbol Ježíše Krista, v neposlední řadě pak i kočičky symbolizující palmové ratolesti, kterými obyvatelé Jeruzaléma vítali přicházejícího Ježíše Krista.

Velikonoční dekorace

Všechny zmíněné symboly by měly být ve svátečně oděném interiéru obsaženy. Nejenže jimi vítáme jaro a velikonoční svátky, ale také nejen díky nim celý dům prosvětlíme převažující žlutou barvou, která má pozitivní vliv na lidskou psychiku. Chybět samozřejmě nemůže ani svěže zelená. Z velikonočních dekorací tak vsaďte na kraslice položené nebo na špejlích zapíchnuté v čerstvém osení, na velikonoční věnce, všelijaké veselé zápichy v květináčích, vázy a džbánky plné kočiček (na které můžete zavěsit kraslice), různé tematické svícny, figurky, stojánky na vajíčka, různé ošatky a designové košíčky. Při výzdobě domova však pamatujte na to, že méně je někdy více. A také na to, aby dekorace ladily se stylem vašeho domova. Vyhráno přitom mají ti, kteří bydlí v nějakém pěkném venkovském stavení, které si o takovou dekoraci doslova koleduje.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

07. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací