Náš TIP
Vybíráme sedací soupravu

Správná sedací souprava by měla být opravdovou designovou perlou vašeho domova. Vedle estetické stránky by však měla splňovat i tu praktickou s důrazem na vaše pohodlí. Jak vybrat tu správnou sedací soupravu?

Aby záda nebolela

Estetika je určitě velmi důležitá věc. Ideální sedací souprava by však měla být i co nejvíce pohodlná. Už s ohledem na vaše zdraví se tak na sedací soupravě určitě nevyplatí šetřit. Přece jen na ní člověk tráví hodně času. Odpočívá na ní, čte si nebo sleduje televizi. A někdy na ní zkrátka i usne. Nezáleží však na tom, zda budeme na sedací soupravě hlavně sedět nebo ležet, měla by být pohodlná prostě v každém případě. S kvalitní sedací soupravou tak předejdeme případným bolestem zad. Sedačka by tedy měla být sestavena tak, abychom mohli v každé poloze namáhaným zádům ulevit a zbytečně je nezatěžovali. Ať už při relaxování vleže nebo přímo při spánku by u sedací soupravy měla být možnost natočit si polštáře tak, abychom měli tělo pevně podložené.

Opravdu kvalitní sedací souprava

Správná sedací souprava by měla brát v úvahu i fakt, že na ní třeba při čtení nebo sledování televize můžeme usnout. Spánek na nekvalitní sedačce přitom může mít pro naše zdraví až nedozírné důsledky. Pokud sedací souprava nemá kvalitní rošt a tvrdou matraci, ubližujeme svému tělu. Není se pak čemu divit, že se ráno budíme rozlámaní. Už z toho důvodu se doporučuje si sedací soupravu před nákupem vyzkoušet. V řadě obchodů tak dnes existuje možnost si sedačku půjčit domů a vyzkoušet. Jen tak budete mít jistotu, že kupujete tu pravou pro vaše zdraví.

Důležité polštáře

Každá správná sedací souprava by měla mít i několik polštářů, které budou sloužit jako podpora krční páteře. Ta by přitom určitě neměla být prohnutá nahoru ani dolů. Naopak musí být v rovině.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 17. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu II Materiály pro zateplení domu II
  Pro zateplení domu si můžeme vybírat ze tří kategorií materiálů. Vedle pěnových materiálů jsou to především neméně oblíbené vláknité a rostlinné materiály.
 • 17. 1. 2019 Přitažlivost interiérů v glamour stylu Přitažlivost interiérů v glamour stylu
  Glamour styl je synonymem pro půvab, přitažlivost, lesk a třpyt. Interiér v něm zařízený, který si potrpí na opravdový přepych, hraničí s dokonalostí. Svým stylem připomíná zámecké...
 • 15. 1. 2019 Dobrodružné spaní na pódiu Dobrodružné spaní na pódiu
  Pro všechny z nás, kteří v dětství milovali spaní na palandách, je tu módní a originální postel na pódiu. Nejenže slibuje dobrodružné spaní s dostatkem soukromí, ale jako bonus...
 • 15. 1. 2019 Bydlení v eko stylu Bydlení v eko stylu
  Eko styl je tu pro všechny, kteří si domů chtějí přinést kus přírody. Interiéry zařízené v tomto stylu jsou velmi přirozené a útulné. Eko styl přitom není jen interiérový styl, ale i styl...
 • 10. 1. 2019 Kouzlo vintage stylu v interiéru Kouzlo vintage stylu v interiéru
  Vintage styl miluje všechno staré a klasické. Inspiruje se v interiérech první poloviny minulého století a vnáší do mnohých domovů vůni starých dobrých časů.
 • 9. 1. 2019 Aby africká fialka kvetla Aby africká fialka kvetla
  Pokud jste si koupili nádherně rozkvetlou fialku, ale u vás doma už se jí do kvetení nechce, příčin může být hned několik. Pojďme se podívat na to, jak můžeme fialce pomoci k opětovnému...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací