Náš TIP
Vybíráme sedací soupravu

Správná sedací souprava by měla být opravdovou designovou perlou vašeho domova. Vedle estetické stránky by však měla splňovat i tu praktickou s důrazem na vaše pohodlí. Jak vybrat tu správnou sedací soupravu?

Aby záda nebolela

Estetika je určitě velmi důležitá věc. Ideální sedací souprava by však měla být i co nejvíce pohodlná. Už s ohledem na vaše zdraví se tak na sedací soupravě určitě nevyplatí šetřit. Přece jen na ní člověk tráví hodně času. Odpočívá na ní, čte si nebo sleduje televizi. A někdy na ní zkrátka i usne. Nezáleží však na tom, zda budeme na sedací soupravě hlavně sedět nebo ležet, měla by být pohodlná prostě v každém případě. S kvalitní sedací soupravou tak předejdeme případným bolestem zad. Sedačka by tedy měla být sestavena tak, abychom mohli v každé poloze namáhaným zádům ulevit a zbytečně je nezatěžovali. Ať už při relaxování vleže nebo přímo při spánku by u sedací soupravy měla být možnost natočit si polštáře tak, abychom měli tělo pevně podložené.

Opravdu kvalitní sedací souprava

Správná sedací souprava by měla brát v úvahu i fakt, že na ní třeba při čtení nebo sledování televize můžeme usnout. Spánek na nekvalitní sedačce přitom může mít pro naše zdraví až nedozírné důsledky. Pokud sedací souprava nemá kvalitní rošt a tvrdou matraci, ubližujeme svému tělu. Není se pak čemu divit, že se ráno budíme rozlámaní. Už z toho důvodu se doporučuje si sedací soupravu před nákupem vyzkoušet. V řadě obchodů tak dnes existuje možnost si sedačku půjčit domů a vyzkoušet. Jen tak budete mít jistotu, že kupujete tu pravou pro vaše zdraví.

Důležité polštáře

Každá správná sedací souprava by měla mít i několik polštářů, které budou sloužit jako podpora krční páteře. Ta by přitom určitě neměla být prohnutá nahoru ani dolů. Naopak musí být v rovině.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 24. 4. 2019 Zařizování verandy Zařizování verandy
  Veranda rozšiřuje obývací prostor většinou u chat a chalup. Jak si ji zařídit, aby sloužila k příjemnému odpočinku?
 • 19. 4. 2019 Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech
  Rostliny předpěstované ve vaječných skořápkách nebo papírových kartonech to mají tak nějak jednodušší. Těm, které milují vápník, se ve skořápkách velmi daří. Vysévání do vaječných skořápek i...
 • 16. 4. 2019 Pěstování chřestu Pěstování chřestu
  V době první republiky byl chřest velmi žádanou jarní zeleninou. Později se však z kuchyní poněkud vytratil. Teď je však zpátky a navíc právě začíná jeho sezóna.
 • 16. 4. 2019 Barvíme velikonoční vajíčka Barvíme velikonoční vajíčka
  Velikonoce už pomalu klepou na dveře, za kterými je vítá vzrostlé osení a hospodyňky sršící nápady na velikonoční výzdobu. Jak letos nazdobíte velikonoční vajíčka? Inspirujte se!
 • 15. 4. 2019 Aby muškáty bohatě a dlouho kvetly Aby muškáty bohatě a dlouho kvetly
  Kdo by nechtěl mít balkón obsypaný bohatě kvetoucími muškáty? Se správnou péčí se takových kouzelných zátiší dočkáte i vy. Ač se to může zdát jako pravý opak, není tajemství bohatě kvetoucích...
 • 9. 4. 2019 Rady pro zdravý spánek Rady pro zdravý spánek
  Spánkem strávíme velkou část života, proto bychom se měli postarat o to, aby byl co možná nejzdravější. V prvé řadě je tak třeba zaměřit se na výběr kvalitní postele, roštu a matrace....


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací