Náš TIP
Vybíráme záclonu

Záclony a závěsy dodají domu či bytu teprve opravdové kouzlo domova. Interiér zútulní a na rozdíl od žaluzií šetří i naše nervy při úklidu. Na co se zaměřit při výběru záclon?

Šířka záclony

Jakmile se rozhodnete, že svoje bydlení zkrášlíte o záclony, je třeba dbát na několik rad, abyste se vrátili s tou správnou. Na výběr přitom máte ze záclon hotových, ze šitých souprav nebo z metrážních záclon.

Před nákupem je však nejdůležitější přesně vědět, jakou šířku záclony potřebujeme. Pro správné rozměry záclony je tedy důležité změřit šířku okna a tu kvůli řasení dvakrát nebo třikrát vynásobit. K tomu se ještě cca 8 cm připočítává na založení boků. Pokud tedy máte okno o šířce 1,5 m, potřebujete koupit záclonu o šířce min. 3 m a 8 cm.

Délka záclony

Pokud máte doma parapety a nechcete, aby záclona přesahovala i přes ně, změřte si vzdálenost od garnyže k parapetu. Můžete k tomu ovšem připočíst ještě cca 5 cm, jestliže naopak chcete, aby záclona padala až přes okraj parapetu. Kratší záclonu přitom uvítáte zejména v případě, že máte parapety plné květin a dekorací.

V případě vysokých nebo francouzských oken si domů můžete pořídit i záclony splývající až k podlaze. Počítejte však s tím, že takovou záclonu musíte nahoře založit a dole jí nechat volné alespoň 2 cm, aby nebyla úplně na podlaze.

Materiály záclon do kuchyně nebo obývacího pokoje

Každá místnost si žádá něco jiného, a tak se do kuchyně nejlépe hodí voálové záclony. Ty jsou tkané hustě a velmi jednoduše se udržují. K luxusnějším typům záclon pak patří například záclony z organzy. Ty jsou naopak jemně tkané a hodí se spíše do obývacího pokoje či do pokoje pro hosty.

Samotný výběr záclony velmi závisí i na tom, v jakém duchu je koncipován váš interiér. Ideální však bude, když se vyhnete přílišnému experimentování s barvami, motivy a styly. V jednoduchosti je zkrátka krása – a v případě záclon to platí dvojnásob.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Péče o koupelnové předložky Péče o koupelnové předložky
  Díky koupelnovým předložkám si po koupeli můžeme stoupnout na něco hřejivě teplého. Předložky zútulní interiér koupelny, ve vlhku však také dostávají pořádně zabrat.
 • 20. 11. 2018 Voňavé bylinkové polštářky Voňavé bylinkové polštářky
  Bylinkové polštářky zpříjemní váš spánek a ještě u vás doma navodí kouzelnou atmosféru plnou vůní ze zahrady i lesa. Na výrobě bylinkového polštářku přitom není nic náročného. Vyrobit si ho tak...
 • 15. 11. 2018 Optické zvětšení bytu Optické zvětšení bytu
  Kdo by nechtěl prostorné bydlení, ve kterém najde své místo vše, čeho je k našemu životu zapotřebí? Pokud však nemáme takové možnosti, můžeme si ke zvětšení bytu dopomoci alespoň opticky.
 • 13. 11. 2018 Léčivé domácí produkty z rýmovníku Léčivé domácí produkty z rýmovníku
  Rýmovník se v poslední době stává velice oblíbenou bylinou. Přírodním způsobem totiž spolehlivě nahradí všemožné léky proti nachlazení. Jak si připravit léčivé domácí produkty...
 • 13. 11. 2018 Správná péče o sukulenty Správná péče o sukulenty
  Sukulenty patří mezi nejméně náročné rostliny, které vám svou exotickou krásou pomohou rozsvítit domov. Jaké jsou jejich požadavky na péči a odkud se k nám vlastně tyto nenáročné krásky...
 • 12. 11. 2018 Adventní věnce pro letošní rok Adventní věnce pro letošní rok
  Vhodně zvolený adventní věnec domov prozáří neobyčejně svátečním kouzlem. Proto abyste si jej nemuseli na poslední chvíli vybírat v obchodě, jsou tu naše tipy na adventní věnce pro letošní...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací