Náš TIP
Vybíráme záclonu

Záclony a závěsy dodají domu či bytu teprve opravdové kouzlo domova. Interiér zútulní a na rozdíl od žaluzií šetří i naše nervy při úklidu. Na co se zaměřit při výběru záclon?

Šířka záclony

Jakmile se rozhodnete, že svoje bydlení zkrášlíte o záclony, je třeba dbát na několik rad, abyste se vrátili s tou správnou. Na výběr přitom máte ze záclon hotových, ze šitých souprav nebo z metrážních záclon.

Před nákupem je však nejdůležitější přesně vědět, jakou šířku záclony potřebujeme. Pro správné rozměry záclony je tedy důležité změřit šířku okna a tu kvůli řasení dvakrát nebo třikrát vynásobit. K tomu se ještě cca 8 cm připočítává na založení boků. Pokud tedy máte okno o šířce 1,5 m, potřebujete koupit záclonu o šířce min. 3 m a 8 cm.

Délka záclony

Pokud máte doma parapety a nechcete, aby záclona přesahovala i přes ně, změřte si vzdálenost od garnyže k parapetu. Můžete k tomu ovšem připočíst ještě cca 5 cm, jestliže naopak chcete, aby záclona padala až přes okraj parapetu. Kratší záclonu přitom uvítáte zejména v případě, že máte parapety plné květin a dekorací.

V případě vysokých nebo francouzských oken si domů můžete pořídit i záclony splývající až k podlaze. Počítejte však s tím, že takovou záclonu musíte nahoře založit a dole jí nechat volné alespoň 2 cm, aby nebyla úplně na podlaze.

Materiály záclon do kuchyně nebo obývacího pokoje

Každá místnost si žádá něco jiného, a tak se do kuchyně nejlépe hodí voálové záclony. Ty jsou tkané hustě a velmi jednoduše se udržují. K luxusnějším typům záclon pak patří například záclony z organzy. Ty jsou naopak jemně tkané a hodí se spíše do obývacího pokoje či do pokoje pro hosty.

Samotný výběr záclony velmi závisí i na tom, v jakém duchu je koncipován váš interiér. Ideální však bude, když se vyhnete přílišnému experimentování s barvami, motivy a styly. V jednoduchosti je zkrátka krása – a v případě záclon to platí dvojnásob.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 18. 1. 2019 Zdraví prospěšný tužebník jilmový Zdraví prospěšný tužebník jilmový
  Tužebník jilmový je květina s půvabným květenstvím, které vynikne ve vázách i v suchých vazbách. Důležité jsou jeho pozitivní účinky na zdraví člověka, díky kterým je právem považován...
 • 17. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu II Materiály pro zateplení domu II
  Pro zateplení domu si můžeme vybírat ze tří kategorií materiálů. Vedle pěnových materiálů jsou to především neméně oblíbené vláknité a rostlinné materiály.
 • 15. 1. 2019 Dobrodružné spaní na pódiu Dobrodružné spaní na pódiu
  Pro všechny z nás, kteří v dětství milovali spaní na palandách, je tu módní a originální postel na pódiu. Nejenže slibuje dobrodružné spaní s dostatkem soukromí, ale jako bonus...
 • 13. 1. 2019 Vlastní sazenice z lednových výsevů I Vlastní sazenice z lednových výsevů I
  Možná se vám zdá, že na předpěstování domácích sazenic je v lednu ještě příliš brzy. Pokud však máte na zahradě skleník nebo pařeniště, jsou lednové výsevy na místě. Vysévat však můžete i...
 • 10. 1. 2019 Kouzlo vintage stylu v interiéru Kouzlo vintage stylu v interiéru
  Vintage styl miluje všechno staré a klasické. Inspiruje se v interiérech první poloviny minulého století a vnáší do mnohých domovů vůni starých dobrých časů.
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací