Náš TIP
Zimní údržba solárních panelů

Pořídit si solární panely na střechu domu je velmi chytrá a výhodná investice. Pamatujte však na to, že jejich instalací péče o ně nekončí. Jakmile ve velkém napadne sníh, přibudou i starosti, jak jej šetrně dostat ze střechy, aniž byste poškodili samotné solární panely. V dnešním článku si tak povíme něco o tom, jak na správnou zimní údržbu solárních panelů.

Péče i v zimě

Solární panely nejsou bezúdržbovým systémem, a tak je třeba z nich v zimě sníh vlastnoručně odstranit. Většina majitelů domů, kteří si solární panely pořídí, na tento fakt myslí dopředu a souběžně si na střechu vedle panelů vystaví i malý chodníček po způsobu těch kominických.

Odstranění větší sněhové nadílky

Zatímco trocha sněhu nevadí, protože se po dopadu na zahřáté panely rozpustí, případně se celkově neudrží na příliš hladkém povrchu panelů, větší sněhová nadílka už si říká o vaši pozornost. Při jejím odstraňování přímo na střeše je třeba dbát nejen o vlastní bezpečnost, ale také o to, abyste panely nepoškrábali. Při odstraňování nánosů sněhu tak nejlépe používejte klasický smetáček, případně měkký hadr na smetáku. Ideální jsou pak speciální stěrky nebo shrnovače, jejichž čepel ovšem nesmí být z kovu ani ze dřeva. Nesnažte se ani seškrabávat z panelů námrazu. Na odstranění sněhu ze solárních panelů je samozřejmě možné objednat si i firmu, ale nebude to zas tak levná záležitost.

Bezpečnost především

K odstraňování sněhu přistupujte až v okamžiku, kdy se ujistíte, že pod vámi nejsou lidé ani psi. Jinak platí, že pokud jste si nechali solární panely stavět od renomované evropské firmy, nemusíte se bát o jejich životnost, i když se doporučuje mít je tak jako tak pojištěné.

Důležitost prevence

Pokud se na instalaci solárních panelů teprve chystáte, pamatujte na to, že je lepší mít je na šikmé střeše, protože tak se na nich sníh jen tak neudrží. Větší problémy nastávají spíše v horských oblastech, kde se vyplatí mít na střechách sněhové zábrany, které ochrání právě i solární panely.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

09. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací